Pád vlády? Září může rozhodnout. Rajchl vystoupil s rozhodujícím scénářem

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

11.08.2023 21:57 | Monitoring

„Pokud dají lidé hromadně najevo nespokojenost s vládou, tak vláda padne,“ vyjádřil se advokát a předseda strany PRO Jindřich Rajchl k tomu, že by zářijová demonstrace Česko proti bídě mohla vést k demisi vlády premiéra Petra Fialy (ODS). Aby se něco změnilo, tak se dle něj však „lidé musí zvednout a musejí dát nespokojenost najevo“. V rozhovoru s moderátorkou Janou Bobošíkovou pro pořad Aby bylo jasno také varoval, že již brzy může Česko čelit nemalé hrozbě. „Konec svrchovanosti a suverenity ČR,“ vyjádřil k tomu, co by k nám mohlo dorazit z EU.

Pád vlády? Září může rozhodnout. Rajchl vystoupil s rozhodujícím scénářem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jindřich Rajchl

Šéf strany PRO Jindřich Rajchl v rozhovoru nejprve pronesl několik slov k aktuální kauze jmenování ústavních soudců, z nich největší kontroverze vzbuzuje jméno někdejšího prvního místopředsedy Mezinárodního trestního soudu Roberta Fremra. Rajchl poznamenal, že jde o věc, která se nedotýká jenom soudnictví, ale ukazuje atmosféru v celé naší zemi. „Vládne tu neuvěřitelné farizejství. Co je povoleno pánovi, to není povoleno kmánovi. Ta absurdní situace, kdy se ta samá část lidí, která se radovala z vítězství Petra Pavla, komunistického rozvědčíka, tak ta samá klika se dnes velmi ostře vyhrazuje proti jmenování soudce Fremra,“ zmínil. Váhání Pavla pak ještě okomentoval slovy: „Komunista soudí komunistu za to, že sloužil ve prospěch komunistického režimu.“

Podobný dvojí metr je dle Rajchla vidět i u jiných kauz, a zatímco se mu zdá, že u brněnské primátorky Markéty Vaňkové (ODS), která čelí kauze fotografie s jakýmsi bílým práškem připomínající kokain, „je jedno, co dělá ve volném čase“, například u děkana Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze Miroslava Ševčíka to jedno není.

Následně se vyjádřil také k soudu bloggerky Jordanky Jiráskové s bývalým novinářem Tomášem Etzlerem. Jirásková na něj podala žalobu za to, že ji nazval kolaborantkou a prokremelskou svoločí. Žádala odškodnění 20 tisíc korun za nemajetkové újmy, které jí soud nepřiznal, avšak Etzler se dle nepravomocného rozsudku soudu musí omluvit a svou omluvu nechat tři měsíce na svém Twitteru. U soudu Jiráskovou zastupoval právě Rajchl. Dle advokáta a šéfa strany PRO čeká „zahrnutí do dalších právních kroků“ také řeporyjského starostu Pavla Novotného (ODS) a předsedkyni Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Danu Drábovou, kteří se k příspěvku Etzlera také připojovali. A to jakmile bude mít k dispozici písemný rozsudek.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radek Kotas

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

životní úroveň

Životní úroveň se nám snižuje už roky, tato vláda s tím nic nedělá, ale co jste udělali nebo hodláte dělat vy proto, aby se zvýšila?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Stejně , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusedadla , 12.08.2023 9:29:02
..se nic nestane, Fiala a jeho parta si v klidu dovládnou a na příští volební období zas něco vymyslí..korespondenční volbu nebo nějaký jiný zlepšovák, aby u korýtek zustali..

|  10 |  0

Další články z rubriky

I komunisté se slitovali, Pavel ne. Prezident odmítl pustit důchodce

12:10 I komunisté se slitovali, Pavel ne. Prezident odmítl pustit důchodce

Gesto humanity, které by navázalo na předcházející prezidenty. Těmito slovy nabádal spolek Šalamoun …