„Velvyslanec Pojar mě ubezpečil, že jeho cesta byla plně v souladu s náplní práce vedoucího zastupitelského úřadu, tedy zjišťovat informace přímo v terénu. Pan velvyslanec se na místě mimo jiné seznamoval s překážkami pro blízkovýchodní mírový proces,“ komentoval celou věc ministr zahraničí v demisi Jan Kohout.
Budování osad je překážkou pro řešení konfliktu
„Ve svém vystoupení na akademické půdě velvyslanec Pojar plně hájil postoje EU k mírovému procesu, se kterým se plně ztotožňuje i Česká republika jako členský stát. Nemohu tak cestu velvyslance Pojara v žádném ohledu chápat jako narušení probíhajícího mírového procesu,“ dodal.
Právě z toho Pojara obviňují Palestinci. Připomínají, že do osady Ariel zamířil hned den poté, co Izraelci oznámili, že hodlají na západním břehu Jordánu a ve východním Jeruzalémě vybudovat dalších 1400 bytů. Podle mnohých jsou přitom právě tyto aktivity hlavní překážkou pro dialog a mírové řešení izraelsko-palestinského konfliktu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: lze