„Pane Hamáčku, většina národa není znepokojena ‚agresivním‘ postojem Ruska, jak se píše ve zprávě, naopak si přeje, aby co nejdříve byli s jeho pomocí poraženi teroristé v Sýrii (podporovaní ze strany USA), a většina národa si nepřeje trvalou vojenskou přítomnost NATO na našem území. Kdo vám dal mandát takový dokument podepisovat?“ ptala se čtenářka Jana z Prahy.
Hamáček zdůraznil, že nerozumí hysterii, kterou v Česku vyvolala jeho účast na summitu NATO v Bukurešti. Neudělal prý nic jiného, než že podepsal předem dojednané prohlášení, o němž věděla vláda. „Nevím, v čím zájmu zde vznikla dezinformační kampaň, která se snaží národu tvrdit, že na základě této politické deklarace nás obsadí americká armáda. To je samozřejmě úplný nesmysl, stačí si přečíst ústavu a v ní obsažené způsoby schvalování přítomnosti ozbrojených sil cizích států na našem území. Co se týká role Ruska, doporučuji přečíst si závěrečnou deklaraci ze summitu NATO ve Walesu, odsouhlasenou za účasti prezidenta Zemana. Bukurešťská deklarace z těchto závěrů vychází,“ shrnul.
Nakonec na stejnou otázku dalšímu čtenáři odepsal, že ne všechno, co se dočtete na internetu, je pravda.
Následně si pochvaloval svou návštěvu, kde probíral jak možnosti dalších investic Japonců v České republice, tak možnosti rozvoje českých firem na japonských ostrovech. Zdůraznil, že tato vláda se opravdu stará o ekonomickou diplomacii.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp