Paní Šabatová a její souvěrci nás vrátili do středověku. Právník rozebral, co přesně znamená kauza "dámská kupé ve vlacích"

02.04.2018 5:47 | Zprávy

České dráhy se rozhodly zvýšit komfort a bezpečí žen na cestách a do vybraných vlaků zavedly kupé jen pro dámy. „Těžko si představit něco zpozdilejšího než propagovat ženská vlaková kupé v 21. století,“ nestačil se ve svém příspěvku na serveru Echo24.cz divit advokát Jan Vučka.

Paní Šabatová a její souvěrci nás vrátili do středověku. Právník rozebral, co přesně znamená kauza "dámská kupé ve vlacích"
Foto: ČD
Popisek: České dráhy - ilustrační foto

„Důležitá je skutečnost, že dámská kupé nemohou výrazněji omezit, nebo dokonce vyloučit přístup mužů k vlakové dopravě, protože tato kupé nejsou zřizována ve všech vlacích. Tam, kde dámská kupé jsou, představují pouhých šest míst v celém vlaku,“ vysvětlovala ombudsmanka Anna Šabatová.

Podle Vučky je však nesmysl obhajovat sexuální diskriminaci takovým argumentem. „Co kdyby České dráhy zavedly speciální vagony ‚jen pro bílé‘? Také by paní ombudsmanka říkala, že o nic nejde a že je to v pohodě, když ‚barevní‘ mají dost místa v jiném vagoně? To chci fakt slyšet,“ kroutil hlavou.

„Pani ombudsmanko, vyprávějte mi, jak vagon ‚jen pro bílé‘ nemůže výrazně omezit, nebo dokonce vyloučit přístup ‚barevných‘ k vlakové dopravě, protože ‚barevných‘ vagonů je dost!“ uvedl Vučka s tím, že to bude krásný projev od veřejného ochránce práv. Pokud do některých kupé zakážeme vstup nějaké skupině, ať už vyselektované podle pohlaví, barvy kůže nebo náboženství, narušujeme tím rovnost lidí, ponižujeme je a zasahujeme do jejich důstojnosti bez ohledu na to, jestli mohou sedět jinde,“ napsal v komentáři na serveru Echo24.cz Vučka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lipavského úřad dostal dopisy o velvyslanci v Německu. Vážné informace vymlčel

4:45 Lipavského úřad dostal dopisy o velvyslanci v Německu. Vážné informace vymlčel

Závažné otazníky nad duševním zdravím českého velvyslance v Německu Jiřího Čisteckého přechází Lipav…