Pavel Novotný: Už nemám policejní ochranu. A hádejte, kdo to platil...

18.08.2020 14:30 | Zprávy

Řeporyjský starosta Pavel Novotný v pondělí na sociální síti veřejnost seznámil s tím, že po více než čtyřech měsících skončila policejní ochrana. Dělal si legraci, že byla placena z daní voličů KSČM a SPD. Nezapomněl přidat slova chvály na adresu policie.

Pavel Novotný: Už nemám policejní ochranu. A hádejte, kdo to platil...
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Novotný při projevu

Policie poslední čtyři měsíce Novotného hlídala kvůli anonymním výhrůžkám, které mu chodily. O případu nesměl podávat bližší informace. Koncem července však hovořil o tom, že až bude kauze konec, má od policie dovoleno uspořádat v kavárně v Řeporyjích výstavu anonymů, které obdržel.

Nyní na svém Twitteru oznámil, že mu dnešním dnem policejní ochrana končí.

„Skončila mi policejní ochrana. Čtyři a půl měsíce. Chci i jménem rodiny poděkovat policii za profesionalitu a ohled, který brala na svět okolo mě. Máme skvělou policii,“ uvedl starosta městské části Praha-Řeporyje.

A následně si utahoval z komunistů a SPD: „Nechápu, jak se povedlo zařídit, že to všecko šlo z daní jen a pouze voličů KSČM a SPD,“ neodpustil si Novotný rýpnutí na závěr.

 

 

Starosta Novotný byl již dříve pod policejní ochranou kvůli tomu, že na území městské části nechal umístit pamětní desku vlasovcům, které Rusko považuje za zrádce. Policejní ochranu měli i primátor Prahy Zdeněk Hřib a starosta Prahy 6 Ondřej Kolář, které Rusko kritizovali kvůli krokům jejich úřadů.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Miroslava Němcová byl položen dotaz

falešný tweet

Dobrý den, přemýšlela jste, proč právě vy jste byla zneužita k šíření falešného tweetu? Myslíte, že vás v Rusku nějak znají, že jste pro ně hrozbou? Spíš bych vám dal za pravdu, že popud vzešel z Česka, ale od koho? Myslíte, že je za tím třeba i někdo z politiků, a že jde o předvolební boj?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Koho se v ČR bát. Zbořil po útoku v debatě na Primě

12:46 Koho se v ČR bát. Zbořil po útoku v debatě na Primě

Bát bychom se měli, ale ne poslankyně Konečné, reaguje politolog Zdeněk Zbořil na výrok ministryně Č…