Pavel vyrazil do regionů. Kopl do Prahy. „Doporučím premiérovi...“

15.02.2023 20:10 | Zprávy

Budoucí prezident Petr Pavel během své středeční návštěvy Karlovarského kraje, který označil za „atraktivní region“, diskutoval s občany, kteří mu sdělili, co je trápí. Palčivými tématy byly dotace, chybějící onkologické centrum, skomírající zdravotnictví či neuspokojivé podmínky pro vzdělávání mladých lidí. Pavel přislíbil, že ministry a premiéra bude otravovat tak dlouho, až je to přestane bavit a udělají to, co po nich žádá. Záležitosti chce také konzultovat s odborníky, kteří nejsou součástí vlády. Hovořil také o tom, jak chce zdvihat témata Danuše Nerudové, a o párty v Lánech pro motorkáře.

Pavel vyrazil do regionů. Kopl do Prahy. „Doporučím premiérovi...“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Petr Pavel

V úvodním slovu nově zvolený prezident přiblížil, proč si pro svou první návštěvu vybral právě Karlovarský kraj: „Jezdím sem. Jsem rád, že má první cesta vedla právě sem. Vnímám, že v tomto kraji je řada problémů. Chci dát prostor těm, co říkali, že se jim nedostávalo sluchu a nikdo je neposlouchal. Chtěl jsem dát najevo, že co jsem říkal před volbami, myslím naprosto vážně a chci se těmi problémy zabývat a přenášet je dál,“ uvedl při setkání s občany v Krajské knihovně Karlovy Vary.

„Karlovarský region vidím jako region atraktivní. Když budeme schopní pohnout s jednotlivými strukturálními problémy, jako jsou místa ve školách, zdravotnictví, ale i kultura a sport, tak má dobrou budoucnost,“ řekl také dnes před novináři Pavel. Poté slíbil, že poznatky ze své návštěvy kraje bude řešit s vládou.

Poté už se ke slovu dostali Karlovaráci. Starší pán uvedl, že v kraji postrádají komplexní onkologickou péči. Stěžoval si také na dotace: „Při rozdělování dotací bojujeme. Úředníci z Prahy nejlépe vědí, co potřebujeme,“ řekl ironicky, že žádat o dotaci je spíše jako „loterie“. „Sportovní dotace se rozdělovaly v posteli náměstkyně ministra.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Margita Balaštíková byl položen dotaz

S kým chcete uzavřit koalici?

Volby zřejmě skutečně vyhrajete, ale co pak? S kým uzavřete koalici? Protože sami vládnout nemůžete (na to hlasy mít nebudete). A když jste zmínila průzkumy, čemu přičítáte, že v nich poslední době ANO oslabuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na co potřebujete nacistické insignie, abyste bojovali proti Rusům?“ Ukrajinská historička otevřeně

17:25 „Na co potřebujete nacistické insignie, abyste bojovali proti Rusům?“ Ukrajinská historička otevřeně

Ukrajinská historička Marta Havryško z Ukrajiny odešla záhy po začátku ruské invaze. V rozhovoru s h…