Když se po volbách v roce 2017 obsazovaly orgány Poslanecké sněmovny, ukázalo se, že v dolní komoře českého parlamentu existuje jasná většina disponující silou 115 hlasů z celkových 200. Na spolupráci se tehdy dohodli poslanci ANO Andreje Babiše, hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury a komunisté. Právě tato většina rozhodla o tom, kdo bude předsedou Sněmovny a kdo zasedne v jakém výboru.
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš si dokonce v jednu chvíli pohrával i s myšlenkou, že na stejném půdorysu sestaví i vládu. Nakonec však od tohoto nápadu ustoupil. Podle Pečinky tak učinil především s ohledem na své zahraniční partnery v Německu a ve Francii, kteří by nebyli nijak nadšeni z představy, že součástí české vlády je Tomio Okamura, který se otevřeně hlásí ke spolupráci s francouzskou krajně pravicovou političkou Marine Le Penovou a s dalšími radikály.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp