Kauza exposlance Dominika Feriho znovu upřela pozornost politiků a celé řady osobností k sexuálnímu obtěžování, kterému některé ženy v Česku musí čelit. Krajní polohou tohoto obtěžování je pak trestný čin znásilnění, za který musí po jeho prokázání přijít adekvátní trest. Podle poslankyně Olgy Richterové přišel čas, aby poslanci zasáhli a upravili legislativu tak, aby se ženy mohly cítit více v bezpečí. Nakonec to podle Richterové pomůže i mužům.
„Potřebujeme spolu vytvářet prostředí, ve kterém se zejména ženy, ale ve výsledku všichni, budou cítit bezpečněji. Začátkem zlepšení je přiznat si problém. Mnoho žen běžně zažívá obavy třeba jen z večerní cesty domů. Uvažují, jak být oblečené, nebo jestli mít klíče v dlani mezi prsty. Mnoho žen přímo zažilo nebo zažívá sexuální obtěžování - v rodině, ve škole nebo na pracovišti,“ uvedla Richterová na sociální síti Facebook.
Statistiky podle Richterové ukazují, že znásilněna byla každá desátá žena, ale řada z nich to nenahlašuje, protože se stydí, bojí se pomsty útočníka a tak podobně.
Co s tím? Richterová má za to, že legislativně je třeba posílit postavení obětí.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp