Pochvala pro Noru Fridrichovou. Od šéfa Rady ČT Matochy

06.09.2022 11:52 | Ze sítí

Publicista Pavel Matocha, předseda Rady České televize, hlasitě pochválil Noru Fridrichovou za to, jak se svým týmem připravila první poprázdninový díl pořadu 168 hodin. Díl, ve kterém pořádně vyčinila ministrovi průmyslu za STAN Jozefu Síkelovi za to, jak zvládá, či spíše nezvládá energetickou krizi.

Pochvala pro Noru Fridrichovou. Od šéfa Rady ČT Matochy
Foto: Archiv PM
Popisek: Pavel Matocha v šachové partii s legendárním mistrem světa Garrim Kasparovem

Současný šéf Rady České televize Pavel Matocha v minulosti pořad moderátorky Nory Fridrichové - 168 hodin - opakovaně kritizoval, což teď na sociální síti Facebook sám přiznává. Ale po shlédnutí reportáže o neschopnosti vlády Petra Fialy (ODS) řešit energetickou krizi, obrátil.

„Velmi dobrá reportáž České televize o vysokých cenách elektřiny a plynu a o nic nedělání vlády (reportáž konstatuje a dokumentuje, že vláda jen slibuje a slibuje, ale skutek utek). Speciálně zaměřeno na resortně zodpovědného ministra Síkelu (STAN), který totálně selhává (mj. také se ho v reportáži ptají, jak je možné, že říká závětrná elektrárna, místo závěrná, tu trapnou výmluva ministra Síkely si dejte dvakrát),“ doporučil Matocha.

„Několikrát jsem pořad 168 hodin Nory Fridrichové kritizoval, několikrát i Rada ČT konstatovala vážná pochybení v některých reportážích, ale zde je na místě pochvala. Toto je důležitá a velmi dobře připravená reportáž! Přesně tak má vypadat publicistika veřejnoprávního média - má se věnovat zásadním tématům, má být vyvážená a objektivní a nesmí být odfláklá,“ pokračoval šéf Rady ČT.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Karla Maříková byl položen dotaz

Vy s tím, co tvrdí Trupmp o Ukrajině a Zelenskym souhlasíte?

A měla by podle vás Ukrajina přistoupit na mír za jakoukoliv cenu? Protože na mě to působí tak, že to, co Trump navrhuje hraje do karet jen Rusku a jemu a na Ukrajinu nebere vůbec zřetel. Nebo to vidíte jinak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To je smutku. Ambasáda USA v Bratislavě zahlcena

8:45 To je smutku. Ambasáda USA v Bratislavě zahlcena

„Měli bychom být velmi hrdí na to, že máme prezidenta, jehož hlavním cílem není vstupovat do válek, …