Plzeňská krajská policie je podle serveru Aktuálně.cz přesvědčena o tom, že rozesílání lživých předvolebních e-mailů nelze považovat za pomluvu či šíření poplašné zprávy. Trestní oznámení, které odložila, podal Vít Luštinec na Oldřicha Lukáše. Právě ten rozesílal e-maily, v nichž Drahoše ostře kritizoval. Tvrdil například, že Drahoš podporuje masivní islamizaci země, zavedení tvrdé cenzury a trestání lidí za šíření pravdy, nic z toho však nepodložil.
S tímto rozhodnutím plzeňské policie však mnozí, kteří se přimlouvali za trestání šíření těchto e-mailů, nejsou vůbec spokojení. Například i v České televizi se tomu obsáhle a opakovaně věnovala relace Nory Fridrichové 168 hodin. Ta také divákům opakovaně ukazovala Oldřicha Lukáše jako "toho, co šíří dezinformace", v jednom z pořadů rovnou redaktoři nechali právníky spekulovat, jaký trest by Lukáš mohl dostat.
Lukášův e-mail už před prezidentskými volbami získala i redakce Aktuálně.cz. Dezinformátor v něm psal, že „nadnárodní síly temna už nezakrytě vytáhly do boje za zničení bílé rasy a české země“, opakuje tvrzení webu Aeronet, že má Drahoš homopedofilní sklony a že slouží iluminátským rodinám usilujícím o „vyhlazení velké části světové populace se Slovany v čele“.
Miloš Zeman byl zase podle Lukáše „jedinou smysluplnou alternativou“ schopnou zabránit tomu, aby se z Česka stal „chalífát plný pedofilních úchylů a zákeřných vrahů“ a také jedinou nadějí, jak se nestát „další zemí německého Makrelistánu“ a neskončit v jaderné válce s Ruskem. Nechybělo však ani varování před „parazitními neziskovkami islamizujícími mozky dětí ve školkách“, homosexuály, landsmanšaftem, zotročením světa, Armageddonem a „uctívači temného slunce – sluníčkáři“.
Původní zdroj ZDE.
Čtyřiašedesátiletého Lukáše si policie vyslechla a usoudila, že e-maily rozesílal pouze svým přátelům, s nimiž sdílí totožné názory. Jako možnou pomluvou by se podle policie bylo možné Lukášovými e-maily zabývat, kdyby sdělení nepravdivých údajů mohlo Jiřího Drahoše poškodit „ve značné míře“. Dosah e-mailů se však na rozdíl od sociálních sítí měří jen stěží. „Je zapotřebí zdůraznit, že každý volič při svém rozhodování vychází z ověřených informací a pravost neověřených informací si sám stvrdí svým zjištěním,“ uvedla policie.
Luštinec s policejním zdůvodněním nesouhlasí. „Policie argumentuje i tím, že informace rozeslal pouze svým přátelům, a nechtěl tím nikoho poškodit. To je značně nepřesvědčivé, tyto informace byly zveřejněny také například v článku na stránkách hnutí BOS, tedy nejen v soukromé korespondenci,“ uvedl Luštinec.
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab