Policie se vydává po stopách muže, který zneuctil vlajky na Evropské

25.04.2016 15:36 | Zprávy

Policie pátrá po muži, který je podezřelý z poškození maket vlajek na Evropské ulici před návštěvou čínského prezidenta. Policisté zveřejnili video, kde je podezřelý zachycený při házení předmětu na vlajky před vstupem do metra na Dejvické. Muži hrozí za poškození cizí věci až rok vězení. Uvedl to dnes mluvčí pražské policie Jan Daněk. Výše škody byla podle něj poškozeným vyčíslena na více než 50.000 korun.

Policie se vydává po stopách muže, který zneuctil vlajky na Evropské
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká a čínská vlajka v ulicích Prahy před státní návštěvou prezidenta Čínské lidové republiky

"V souvislosti s tímto případem pátráme po mužích, kteří jsou zachyceni na záběrech. Jestliže některého z nich poznáváte, kontaktujte linku 158," uvedl Daněk. Dva muži se na místě, které zabírají kamery, pohybovali 26. března okolo půl druhé ráno.

Neznámý pachatel v noci na 26. března poškodil tmavou barvou více než 50 čínských vlajek, které byly po Praze rozmístěny v souvislosti s návštěvou čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze. Výzdoba byla poničena v Chotkově ulici na Evropské třídě a na dalších místech v okolí Pražského hradu. Vlajky byly vyvěšeny na sloupech ve výšce veřejného osvětlení vždy v páru - česká a čínská vlajka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: spa

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Spojíte se s SPD?

Půjdete do voleb společně? A co po volbách, umíte si s SPD představit koalici? Ještě by mě zajímalo, kdo za vás bude vlastně kandidovat? Nikoho jiného než vás neznám.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přišel Fiala, vyletěly potraty. Propad porodnosti po vakcíně. Sněmovna se otřásala

20:37 Přišel Fiala, vyletěly potraty. Propad porodnosti po vakcíně. Sněmovna se otřásala

Premiér Fiala se na podzim smál, když poslanec Vladimír Zlínský vznesl interpelaci, zda vláda nějak …