„Nevěřila jsem, že to může projít,“ píše právnička, která nad navrhovanými opatřeními návratu dětí do škol strávila několik dnů. A zjistila, že jsou tzv. proti všemu: proti mezinárodním úmluvám, našemu ústavnímu pořádku a řadě našich zákonů. „Šlo mi o to, najít právní oporu proti snaze ničit našim dětem zdraví. Uchránit naše děti před zrůdností, kterou nahoře vymysleli bez názoru řady specialistů,“ dodává.
„V žádné vyspělé zemi, která se prohlašuje za právní stát, v zemi, ve které platí Úmluva o právech dítěte, kde ctíme ústavní pořádek a zákony, nemohou být nařízena opatření, která poškozují nebo mohou vážně ohrožovat zdraví dětí,“ upozorňuje, že nařízení o celodenním nošení roušek či respirátorů zdraví dětí poškozuje jednoznačně.
Své tvrzení opírá o tvrzení řady lékařů. „Lékaři, psychologové a právníci byli ale ‚postaveni mimo službu‘, a své názory aby publikovali téměř jako disidenti,“ dodává.
Celý text ZDE.
A pokud jde o psychiku dětí, je to podobné. „Významní psychologové varují před tímto invazivním zásahem kolektivního testování, u kterého je navíc více než sporné, že má jakýkoli smysl. Připomínám, že jde o malé děti. Vědí to páni ministři vůbec?“ táže se advokátka.
„Jde o jasný zásah do integrity našich dětí, do jejich fyzického a psychického zdraví, se kterým nikdo soudný zkrátka nemůže souhlasit. A tento zásah ohrožující zdraví dětí nařizuje vláda,“ hrozí se dále.
Klade si dokola otázku: jde o opatření medicínské, nebo politické? Nedostaly před zdravím našich dětí přednost obchodní zájmy dodavatelů roušek, respirátorů a testů?
Daná opatření totiž zasahují hned dvě ústavní práva dětí – právo na ochranu zdraví a právo na vzdělání. „Navíc nedůvodně diskriminují zdravé děti, a zacházejí s nimi jako s nemocnými jen proto, že rodiče odmítnou roušky a testování,“ konstatuje právnička.
„Žádný rodič přece nevystaví své dítě ničemu, co může ohrozit jeho zdraví, ať fyzické, nebo psychické. A vládní opatření zdraví dětí ohrožují. Všichni opatřeními dotčení by je proto měli důrazně odmítnout. Rodiče, protože nechtějí ohrozit zdraví svých dětí, učitelé a zřizovatelé škol, protože nechtějí z pudu sebezáchovy převzít balík odpovědnosti mimo svou odbornost, i policie, která bez zákonných zůstupců dětí nesmí nic. Nařízená opatření jsou v dané podobě zkrátka neobhajitelná,“ uzavírá Jana Zwyrtek Hamplová, která doufá, že se za tento názor postaví i Ústavní soud České republiky.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab