Šarapatka totiž prohlásil, že při jednání se strážníky, kteří ho tehdy zastavili, poslaneckou imunitu neuplatnil. „Na to mám svědky. Může to dosvědčit spolujezdkyně,“ řekl novinářům Šarapatka. Záležitost označil spíše za nedorozumění mezi ním a městskou policií.
Šarapatka spolu s občanským průkazem podle dřívějších informací deníku Právo předložil strážníkům také svůj poslanecký průkaz s tím, že chce, aby jeho přestupek projednal sněmovní výbor. Poslanec dnes uvedl, že na otázku strážníka, že asi nebude chtít zaplatit pokutu na místě, odpověděl, že nikoli. Myslel si ale, jak uvedl, že dostane složenku. Strážník to ale zřejmě pochopil tak, že imunitu uplatnil, podotkl Šarapatka. Proto se záležitost dostala na jednání sněmovního výboru.
Zákonodárci si mohou vybrat, zda bude jejich přestupek řešit správní úřad, nebo výbor. Při řízení před výborem by Šarapatkovi mohla hrozit patrně vyšší pokuta než při obvyklém řízení. Mohla by dosáhnout až 15 000 korun.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp