Robejšek často vystupuje v tzv. alternativních médiích, kde se mu dostává velmi pozitivních ohlasů. Prý pozoruje, co se v současnosti na této alternativní scéně děje – zmiňuje dva aspekty, které ho zneklidňují. První se týká spořebitelů-diváků a ten druhý se týká autorů.
„Pokud jde o spotřebitele, hodně mi to připomíná knihu Ubavíme se k smrti od Neila Postmana z roku 1925. Dnešní situace v kritické alternativní opoziční scéně mě bohužel trochu připomíná to ‚ubavíme se k smrti‘. V tom smyslu, že lidé, kteří se zajímají o naše témata, je víceméně jenom konzumují, s jakýmisi příjemným zamrazením sledují, jak se rozkládá západní civilizace, ale nevyvodí z toho důsledky, nejdou sami do akce. Jen si řeknou ‚ten jim to řekl, a co přijde dál‘,“ kritizuje vnímání informaci spíše jako zábavy.
„To v dnešní době vůbec nestačí. Tyto rozhovory jsou něco jiného než seriál Ulice. Když adresáti na ty informace o rozkládání západní civilizace nereagují tak, že by něco měli dělat, tak ten náš seriál může opravdu brzy skončit.“
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab