Robejšek často vystupuje v tzv. alternativních médiích, kde se mu dostává velmi pozitivních ohlasů. Prý pozoruje, co se v současnosti na této alternativní scéně děje – zmiňuje dva aspekty, které ho zneklidňují. První se týká spořebitelů-diváků a ten druhý se týká autorů.
„Pokud jde o spotřebitele, hodně mi to připomíná knihu Ubavíme se k smrti od Neila Postmana z roku 1925. Dnešní situace v kritické alternativní opoziční scéně mě bohužel trochu připomíná to ‚ubavíme se k smrti‘. V tom smyslu, že lidé, kteří se zajímají o naše témata, je víceméně jenom konzumují, s jakýmisi příjemným zamrazením sledují, jak se rozkládá západní civilizace, ale nevyvodí z toho důsledky, nejdou sami do akce. Jen si řeknou ‚ten jim to řekl, a co přijde dál‘,“ kritizuje vnímání informaci spíše jako zábavy.
„To v dnešní době vůbec nestačí. Tyto rozhovory jsou něco jiného než seriál Ulice. Když adresáti na ty informace o rozkládání západní civilizace nereagují tak, že by něco měli dělat, tak ten náš seriál může opravdu brzy skončit.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab