„Nesmíme říkat, kdo je podnikatel, tak nesmí do politiky," vysvětlila politoložka ve čtvrtečním Hydeparku na ČT24, vzápětí ale pokračovala: „Tady se musí absolutně odříznout politické rozhodování od napojení na různé podnikatelské skupiny."
Právě takové napojení je nyní vidět mezi Věcmi veřejnými a bezpečnostní agenturou ABL. „Politika se tu dělá způsobem, který má charakteristiky mafiánských praktik," doplnila. Jedinou cestou by mělo být vyloučení praxe, při které vysocí politici mohou poměrně volně nakládat s horentními sumami, příkladem může být česká armáda.
„Tím, že není koncepce politiky, tím se umožňuje zneužívání prostředků," vysvětlila a vše demonstrovala na předraženém nákupu obrněnců Pandur.
Lijeme vodu do cedníku
Státní správa tak potřebuje důkladnou reformu, kosmetické úpravy současné vlády situaci nijak nezmění. „Není možné lít vodu do cedníku, to není řešení," uvedla Dvořáková s tím, že česká správa je doslova děravá.
Navíc politickou scénou otřásá jeden skandál za druhým. „Těch kauz je nyní tolik, že není šance se nějak dovyšetřit," povzdechla si politoložka, frustrace lidí pak může mít negativní důsledky. „Já bych si dokázala představit posílení nacionalistického, ultrapravicového diskurzu," uzavřela politoložka Vladimíra Dvořáková.
Více:Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jac