Pražská ČSSD nominovala ministra Petříčka na místopředsedu strany

11.01.2019 19:12 | Zprávy

Pražská sociální demokracie dnes na krajské konferenci zvolila jako kandidáta na místopředsedu strany ministra zahraničí Tomáše Petříčka. Pro se vyslovila drtivá většina delegátů. ČTK to sdělil mluvčí pražské ČSSD Radek Hlaváček. Sociální demokraté budou dnes volit ještě předsedu KVV a delegáty, kteří budou pražskou buňku zastupovat na celostátním sjezdu.

Pražská ČSSD nominovala ministra Petříčka na místopředsedu strany
Foto: repro ČT
Popisek: Tomáš Petříček

„Děkuji za svou dnešní nominaci pražské organizaci jako kandidáta na místopředsedu ČSSD. Teď si tu důvěru chci odpracovat,“ napsal ČTK Petříček v SMS zprávě.

„Mám radost, že se pražská sociální demokracie jednoznačně postavila za Tomáše Petříčka. Naše strana potřebuje ve svém čele osobnosti, jako je on. Svojí prací ve vládě i dosavadní činností v ČSSD prokázal, že je schopen nalézt pro naši stranu ztracené voliče a prezentovat novou tvář české demokratické levice,“ napsal ČTK předseda pražské ČSSD Petr Pavlík.

Pro Petříčka hlasovalo podle Hlaváčka téměř 93 procent delegátů. Petříček se stal ministrem zahraničí loni v říjnu poté, co ČSSD ustoupila Zemanovi a vzdala se nominace europoslance Miroslava Pocheho, kterého prezident odmítal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk

Tomio Okamura byl položen dotaz

Vy jste proti sankcím

Já v nich také nevidím moc žádný přínos - ani pro Ukrajinu. Na druhou stranu, nebylo by horší nedělat nic, když Rusko rozpoutalo válku? Nebo co byste udělal vy, kdybyste byl teď ve vládě? A věříte, že Trump letos válku ukončí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svobodná Evropa skončí, uvolní se „barák“. Žantovský už ví, koho tam nastěhovat. Nebude se líbit

7:40 Svobodná Evropa skončí, uvolní se „barák“. Žantovský už ví, koho tam nastěhovat. Nebude se líbit

TÝDEN V MÉDIÍCH Předvolební čas a varování před dezinformacemi. Co mají společného? Sjednocování Čes…