Vyplývá z toho, že kvůli koronaviru jsou omezována práva občanů členských státu Evropské unie, ale práva migrantů nikoliv. „Výsledky této politiky jsme viděli během nedávné krize na řecko-tureckých hranicích, když turecký prezident Recep Tayyip Erdogan použil migranty jako nástroj politického vydírání a vyhrožoval, že v Evropě rozpoutá novou migrační krizi. V té době Řecko oznámilo, že pozastavuje veškeré žádosti o azyl. Evropská komise však s tímto opatřením nesouhlasila. Komisařka pro vnitřní záležitosti Ylva Johansson nařídila Řecku, aby umožnilo migrantům, které Erdogan dopravil na hranici, požádat o azyl,“ pokračuje Okamura.
Ylva Johansson doslova řekla: „Jednotlivé osoby mají právo požádat v Evropské unii o azyl. Je to ve smlouvě, je to v mezinárodním právu. To nemůžeme ani dočasně omezit.“ Řecko poté omezení zrušilo, což Ylva Johansson uvítala slovy: „Nyní je důležité hájit naše hodnoty a základní práva.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Barbora Richterová