Svobodní nejdříve vysvětlují rozdíly mezi pravicí a levicí. Podle obecných představ prý pravice chudým bere a bohatým dává, levice dělá přesný opak. Obě strany ve videu reprezentují karikatury známých politiků – Václava Klause a Jiřího Paroubka.
Evropou hýbe korporativismus. U nás je to vidět na solárním byznysu
Strana Petra Macha ale upozorňuje, že všechno je v dnešní Evropě trochu jinak. Levice i pravice prý peníze berou všem a dávají to přátelům v byznysu. Jedná se o systém takzvaného korporativismu, kde velké korporace diktují politiku státu.
Příkladem jsou prý solární elektrárny, jejichž majitelé si ročně přijdou na 40 miliard korun. Každý Čech jim tak ročně z vlastní kapsy odevzdá 4000 korun.
Odkud se peníze na milionové dotace berou? Například z DPH na dětské pleny
Zdaleka nejlépe je vidět fungování korporativismu u dotace z Evropské unie. Třetí nejbohatší Čech Andrej Babiš patří k největším příjemcům dotací z EU. Snadno se dostal k 50milionové dotaci na stavbu svého ranče.
„Kde se tyto peníze berou?“ ptají se Svobodní a poukazují na odvody z nákupu dětských plen. „Když si matka samoživitelka pořídí pleny pro dítě, musí z nich díky EU odvést 21procentní DPH. Tyto peníze poté putují do Bruselu a přibudou k nim peníze od Němců nebo Britů,“ vysvětluje SSO.
Stát okrádá jedny občany na úkor druhých. Nejvíce dotací v Česku dostává miliardář Babiš
Po cestě se ovšem část peněz ztratí, protože samotné vybírání daní něco stojí. Další část peněz dostane armáda úředníků z Bruselu. Některý z úředníků pak vymyslí program a pošle peníze zpátky do České republiky. Ale i na této cestě dochází ke ztrátám, za které jsou zodpovědní i čeští politici a úředníci.
„To jsou ti, které občas ve večerních zprávách vídáme s pouty na rukou,“ upozorňuje Strana svobodných občanů a dodává: „Realita je potom taková, že státy musí vzít svým občanům 60 milionů na daních, aby Babiš mohl dostat 50milionovou dotaci na ranč.“
Svobodní proto na závěr svého videa uvádí, že by stát neměl okrádat jedny občany na úkor druhých.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vfe