Vyšší generálskou hodnost dnes dostal například náčelník generálního štábu Aleš Opata nebo policejní prezident Tomáš Tuhý. Celkem bylo povýšeno deset mužů z armády, policie a Vojenského zpravodajství.
Po květnovém Zemanově rozhodnutí média spekulovala o tom, že Koudelka nebyl jmenován mimo jiné kvůli zprávě BIS k jedu novičok, který byl využit při otravě ruského dvojitého agenta Sergeje Skripala v Británii. Zeman zprávu interpretoval jinak než Ministerstva obrany a zahraničí. Prezident také prohlásil, že Koudelka není člověk na svém místě. Odmítl, že by tlačil na jeho odvolání, jak se objevilo v médiích.
BIS na Twitteru uvedla, že její ředitel si velmi váží toho, že ho již druhá vláda navrhla do generálské hodnosti. „Rozhodnutí prezidenta republiky ponechá bez komentáře,“ uvedla tajná služba.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
Myslíte, že je Trump ,,Putinův agend"?
Proč jde podle vás na ruku Putinovi, a proč se snaží oslabit Evropu? Vždyť upřímně ona je dost slabá i bez něj - bohužel.
Další články z rubriky

4:44 Keller: Jak topkař Niedermayer vyrobil dezinformaci o trumpismu
NEKOREKTNĚ S KELLEREM Jak se vyrábí dezinformace. Tak pojmenoval aktuální z řady komentářů pro Parl…
- 19:00 Přepadly Okamuru. Ten otočil kameru na ně. Redaktorky z ČT neměly příjemné natáčení
- 16:44 Fiala promluvil. A začalo peklo. Jen Vystrčil přispěchal, jak se mu to líbilo
- 14:40 „Žábou na prameni je Pekarová.“ V Partii to bylo ostré
- 10:15 Herec Trojan v Bratislavě nadával na Fica. Kavárna a Miroslava Němcová se rozplývají blahem
- 4:44 „Zase se mi dělá šoufl.“ Ivan Vyskočil k velkým otočkám. Ale také k Fialovi