Premiér Babiš o setkání s jedním s nejslavnějších spisovatelů na světě a jeho ženou Věrou hovořil jako o zážitku na celý život. Kunderu si podle svých slov velmi považuje už jen proto, že jeho sedmnáct románů bylo přeloženo do čtyřiceti jazyků. O tom, že jej Kundera pozval i s jeho manželkou na návštěvu jejich pařížského bytu, obeznámil své fanoušky na sociální síti Facebook. „Má tam plno zajímavých věcí. Nejvíc mě zaujala lampa s nápisem Je m'en fous neboli Kašlu na to?“ sdělil co jej v Kunderově domě zaujalo nejvíce.
Potom prý na oplátku pozvali manžele Kunderovy na oběd do jejich oblíbené pařížské restaurace. Strávili spolu celkem tři hodiny a slovy chvály nešetřil premiér ani na spisovatelově ženě, která prý měla hlavní slovo a je to neskutečně energická dáma, která prý všechno řídí.
Jak je Babišovým zvykem, nezapomněl postovat ani aktuální fotky z pařížské restaurace, kterou doplnil o popisek, že romány jako Nesnesitelná lehkost bytí, Směšné lásky nebo Život je jinde, znají po celém světě a v tomto podniku mají citáty z Milana Kundery dokonce po stěnách. Babiš Kunderovy neváhal proto pozvat do Česka, kde nebyli desítky let. „Pozval jsme je k nám do Česka, kde nebyli dvacet let a myslím, že by si české občanství, o které přišli po emigraci, zasloužili,“ dodal premiér.
Kundera, kterému bude příští rok 1. dubna 90 let, v roce 1975 emigroval do Francie. Roku 1979 mu pak komunisté vzali československé státní občanství. Premiér také zmínil, že Kundera jej má prý nastudovaného a velmi si spolu rozuměli. Této legendě české, francouzské a světové literatury tak Babiš nezapomněl věnovat svoji knížku.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab