Přijeli i bohatí Ukrajinci v drahých autech. A berou dávky. Filtrovat! Babiš svými slovy utrhl lavinu. Hodně velkou

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

16.04.2022 12:22 | Ze sítí

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) se v sobotním rozhovoru pro Právo vyslovil, že bohatí Ukrajinci přicházející do Česka a čerpající dávky „by se měli filtrovat“. A přišlo píchnutí Šídlem na twitteru, že i Babiš je bohatý migrant, jenž čerpal značné kontroverzní dotace. To utnul poslanec Patrik Nacher (ANO).

Přijeli i bohatí Ukrajinci v drahých autech. A berou dávky. Filtrovat! Babiš svými slovy utrhl lavinu. Hodně velkou
Foto: Vít Hassan
Popisek: Andrej Babiš pronáší projev na volebním sněmu hnutí ANO.

Fialův kabinet mluví o bezpečnostním riziku v souvislosti s migrační vlnou z Ukrajiny. Babiš pro Právo uvedl, že vláda ČR by se měla inspirovat německou vládou. „Tam při registraci zjišťují, jakou mají běženci profesi. Z Ukrajiny přicházejí i bohatí lidé v drahých autech, kteří také čerpají dávky, to by se mělo filtrovat. Byl jsem na Úřadu práce v Teplicích, kde byly případy, že Ukrajinci, kteří tady pracovali načerno, chtěli čerpat dotaci, ale podařilo se to zjistit a nedostali ji,“ popisuje v sobotním rozhovoru.

Svým výrokem zvedl ze židle své odpůrce. Zamést by si podle nich měl před vlastním prahem, vyjadřují se na twitteru.

„Z Ukrajiny přicházejí i bohatí lidé v drahých autech, kteří také čerpají dávky, to by se mělo filtrovat,“ cituje ve svém tweetu Babiše komentátor Jindřich Šídlo a v narážce na jeho původ a dotační kauzy dodává: „Plně podepisuju, znám migranty v drahých autech, co si nechali přidělit z veřejných peněz dotaci na svou chalupu.“

„Tady to naštěstí dobře dopadlo. Prý chtěli tu dotaci na inovativní toastový chleba. ‚Byl jsem na úřadu práce v Teplicích, kde byly případy, že Ukrajinci, kteří tady pracovali načerno, chtěli čerpat dotaci, ale podařilo se to zjistit a nedostali ji,“ připomněl kontroverzní dotaci, kdy Evropská komise požadovala zrušení dotace pro Penam, spadající pod holding Agrofert z Babišových svěřenských fondů, na stavbu nové linky na toastový chléb.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajinci

Informace pro ukrajinské občany na území ČR v návaznosti na ruskou agresi na Ukrajině na leznete na oficiálních stránkách MV ČR. MV ČR také pro tento účel zřídilo samostatný portál. Základní informace o ukrajinské diaspoře v České republice naleznete na těchto stránkách.

autor: nab

Mgr. Ondřej Lochman, PhD. byl položen dotaz

Zvyšování daní

Na Primě jste tvrdil, že bude nutné kvůli navýšení peněz na obranu zvyšovat daně. To jako vážně? Myslíte, že je tu pro jejich zvyšování prostor? Nemyslíte naopak, že už takhle jsme na tom mizerně - že je dost velký nepoměř mezi výši platů a tím, co si za něj můžete koupit, že většina z nás je ráda, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pohádkové bohatství v ukrajinské zemi. Tak tohle chce Donald Trump

21:31 Pohádkové bohatství v ukrajinské zemi. Tak tohle chce Donald Trump

Jak neuvěřitelně zbohatnout a mít pod kontrolou skutečně strategické suroviny? To je těžba takzvanýc…