Poslední den ve sněmovně nebyl pro bývalého náčelníka horské služby vůbec jednoduchý. Odhlasovat svůj konec přijel nemocný, bylo mu tak zle, že jej do Prahy z Božího Daru musel přivézt jeho syn. Na otázku, zda je mu líto, že pravicová vláda končí předčasně a neslavně, trochu váhá s odpovědi: „Líto se snad nedá říci, ale mám kompletně připraveny dva zákony, o cizojazyčných reklamách a bezpečném pohybu na horách, a to mě stálo hodně času a nejen mě. A to je škoda zmařené práce.“ Připomeňme, že Chlad usiloval o to, aby u nás byla regulována reklama v cizích jazycích. Týká se to například Karlovarského kraje, za nějž hodně bojoval. Zde je již neúnosné množství rusky psaných nápisů na obchodech, různých plakátů a poutačů a ačkoliv politici dlouho slibují, že tomu učiní přítrž, situace se stále zhoršuje.
Ropuchu jsem nespolkl, ale...
A kdo podle něj předčasný konec této sněmovny zavinil? „My jsme vinni, nedovedli jsme se dohodnout a udržet nadšení a směr po vstupu do Parlamentu. Znechucení voličů chápu, i já jsem znechucen,“ přiznává vzápětí. Když se snažíme zjistit, zda se coby člen TOP 09 mohl vždy chovat podle vlastního přesvědčení a vyjadřovat se svobodně, je zřejmé, že drží basu se svými kolegy. Připomínáme mu proto trefný příměr šéfa topky Karla Schwarzenberga, že v politice musí někdy spolknout ropuchu. „Ropuchu jsem nespolkl, ale bylo to mnohdy těžké, např. prosazení zákonu o dofinancování integrovaného záchranného systému, zákonu o pojišťovnictví apod.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Hana Čechová