„Popuzuje mě to všudypřítomné české ukrofangličkářství. Proč má viset téměř na každé naší veřejné budově ukrajinská vlajka?,“ ptá se novinář.
Otázku po vlajkách obilného lánu pod modrou oblohou prý položil i kamarádovi, který se zrovna vrátil z Paříže. „Kdepak. Viděl jsem tady jen jednu: Na české ambasádě,“ padla prý odpověď.
Stoniš neodmítá pomoc napadené zemi. Ale v situaci, kdy si naše země na mohutnou vojenskou a ekonomickou pomoc pro Kyjev dokonce půjčuje peníze v Bruselu, podle něj nemáme zapotřebí své zřejmé sympatie demonstrovat ještě fanglemi.
Popuzuje mě to všudypřítomné české ukrofangličkářství. Proč má viset téměř na každé naší veřejné budově ukrajinská vlajka? Vždyť náš stát si kvůli mohutné vojenské i ekonomické pomoci Ukrajině, včetně statisíců uprchlíků na našem území, dokonce půjčuje v Bruselu peníze. Copak to…
— Marek Stoniš (@MarekStonis) May 27, 2023
Pochopení pro svůj postoj, ani termín „ukrofangličkářství“ ale na síti nezískal.
„Dívej se na to tak, že jsi pitomec, co nějak nechápe, že díky nim, resp. ruského překvapení s ní a se nemusíš bát, že ti Němci s Putinem zařídí mix ruského samoděržaví a toho nejhoršího z EU,“ poradil Miroslav Singer, bývalý guvernér ČNB.
Je to dost vycpele téma. Ale opakování matka moudrosti:
— Miroslav Singer (@MiroslavSinger) May 27, 2023
Dívej se na to tak, že si pitomec, co nejak nechápe, že díky nim, resp. ruského překvapení s ní a se nemusíš bát, že ti Němci s Putinem zařídí mix ruského samoderzavi a toho nejhoršího z EU. Za což oni umíraj.
Pomáhá to?
„Já bych to rád pochopil, že díky ukrajinským vlajkám se nemusím tak bát mixu ruského samoděržaví a toho nejhoršího z EU, ale asi jsem fakt pitomej. Ale i tak díky,“ odepsal Stoniš.
Novinář Jan Moláček vysvětlil, že na budovy vyvěšujeme ukrajinské vlajky, aby na nich nemohly být vyvěšeny vlajky ruské.
„Dáváme viditelně najevo solidaritu s napadenou zemí, mimo jiné Ukrajincům, kteří k nám uprchli, a sobě nedovolujeme pohodlně zapomenout na to, že brutální agrese stále pokračuje a naše pomoc je stále potřeba,“ poučil kolegu novináře.
Protože tím dáváme viditelně najevo solidaritu s napadenou zemí, mimo jiné Ukrajincům, kteří k nám uprchli, a sobě nedovolujeme pohodlně zapomenout na to, že brutální agrese stále pokračuje a naše pomoc je stále potřeba, aby na těch budovách nevisely ruské vlajky.
— Jan Moláček ???????? (@janmolacek) May 27, 2023
????????????????????
„Když jdete na fotbal, taky máváte vlajkou týmu, přestože nejste v tom týmu. My taky fandíme Ukrajincům. I na státní úrovni,“ zaznělo další vysvětlení.
Tuto pointu podle přesvědčení některých chápou i malé děti.
„Mě zase strašně popuzuje pátá ruská kolona v naší zemi, která se snaží rozbít naši společnost a přivést nás nazpátek do krvavé náruče ruského medvěda,“ poznamenala uživatelka Michaela Lejsková, s poznámkou, že to určitě lidé jako Stoniš nedělají gratis.
Jiný bývalého šéfredaktora pochválil za coming out. „My stejně dávno víme, kde je vaše srdce,“ dodal.
„Je dobře že to "ruští vlastenci" mají před svým blbým xichtem,“ padl další význam vyvěšování ukrajinských vlajek.
Pramení to z naší historické zkušenosti. Statisíce lidí uteklo v 68 před rusy do zahraničí, kde se jim dostalo příležitosti. A popravdě, je dobře že to "ruští vlastenci" mají před svým blbým xichtem. Poslední co by mi vadilo
— Ondra Prochazka (@ondraprochazka) May 27, 2023
Uživatelka Šárka Zelená přešla rovnou do tykačky a nadávek: „Proč tak lžeš, debile? Myslíš si, ze si každý není schopen během pěti sekund vygooglit fotky z Paříže s ukrajinskýma vlajkama?“
Obrázky ulic plných ukrajinských vlajek z Anglie, Dánska či jiných zaplnily vlákno, stejně jako fotografie do žlutomodra nasvícené Eifelovy věže.
Následovaly vzkazy, že bývalý šéfredaktor musí mít „v srdci pusto a prázdno“, a že se těší, až jej uvidí na pódiu s Rajchlem.
„Na to člověk v sobě musí mít nějaké morální hodnoty. To Vy chápat nemůžete,“ poučil jej jeden student, hlásící se k levostředové orientaci.
Zazněla i úvaha, že „tohle napsat v době výročí atentátu na Heydricha a následných událostí není úplně vhodný“.
„Stoniš je dement,“ shrnul za celý Twitter jeden z diskutujících.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Jakub Vosáhlo