Profesor Roman Chlíbek konstatoval, že bude ctít verdikt Evropské lékové agentury a bude vycházet z toho, že není zakázáno podávat vakcínu od společnosti AstraZeneca lidem starším 65 let. Vychází totiž z toho, že je lepší očkovat seniory britskou vakcínou než je neočkovat vůbec.
Také pan profesor zaznamenal úvahy, že AstraZeneca může bránit přenosu viru. Tyto úvahy se však nepodařilo neotřesitelně doložit. Vyloučit to však nelze.
Pár slov věnoval i ruské vakcíně Sputnik.
„Můžeme se domnívat, že vakcína Sputnik bude dostatečně účinná a kvalitní. Tam byly jenom obavy v tom počátku, když se vakcína schválila bez potřebných výsledků z klinické fáze. To je u nás nemyslitelné. Já bych se přece jen sám za sebe klonil k tomu, abychom využívali vakcínu, která tu evropskou registraci má,“ konstatoval profesor Chlíbek.
Na závěr konstatoval, že vakcína Sputnik a společnosti AstraZeneca jsou si podobné.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: mp