Robert Mařák, šéf hospodářské kriminálky zlínské policie, se s Huňkem setkal v roce 2005, kdy vyšetřoval kauzu jeho podvodů na zhruba devadesáti lidech. Nabízel jim možnost práce v Iráku, kam měli mladí čeští muži odcházet chránit objekty a osoby. Zřídil pro ně výcvik, za který inkasoval dvacet až třicet eur, což mu nakonec dalo dohromady 140 tisíc korun.
Na jeho podvod přišli policisté přes kancelář premiéra ČR, na kterou se obrátila matka jednoho z mladíků. Soud posléze poslal Huňka na tři roky za mříže. Po propuštění Huněk navázal na kriminální činnost. Vrhl se na úvěrové podvody. „Vytvářeli fiktivní doklady k tomu, aby byla firma majetná a bonitní. Pak získali úvěr, a tak poškodili pět autobazarů v rámci Zlínského kraje. Škoda dosáhla 1,7 milionů korun,“ uvedl Mařák deníku Právo. Za tento čin byl Huněk odsouzen ke čtyřem letům nepodmíněně.
Naposledy kriminalista Huňka vyšetřoval letos v srpnu v souvislosti s tím, jak Huněk sháněl finanční prostředky na vyřízení údajného dědictví. Policisté prověřovali jeho majetkové poměry, ale větší finanční obnos nebo majetek u něho nenalezli. Server Respekt.cz s odkazem na dva dobře informované zdroje blízké kauze uvádí, že na účtu V. H. v curyšské bance má být místo několika stovek milionů eur jen eur 500, tedy asi 13,5 tisíce korun.
Mařák v rozhovoru pro deník Právo také uvedl, že Huněk dokázal na lidi zapůsobit. „Vystupoval velmi věrohodně. Argumentoval spoluprací s tajnou službou, s ÚOOZ. Odkazoval se na BIS, na spolupráci se zahraniční rozvědkou. Faktem ale je, že tak podvedl spoustu lidí, i vysokoškolsky vzdělaných,“ objasnil kriminalista.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: luš