Ředitel ČT zakázal zaměstnancům vyjadřovat se do novin. Senátorka: Nepřijatelné omezení svobody

23.12.2013 9:18 | Zprávy

Podle senátorky a bývalé ústavní soudkyně Elišky Wagnerové ČT nepřiměřeně omezuje svobodu projevu zaměstnanců. Omezením je podle ní nařízení ředitele ČT Dvořáka, že zaměstnanci nesmí bez povolení mluvit s médii. Server iHNed.cz píše, že podle soudkyně se kritika může týkat věcí, které jsou věcmi takzvaného obecného zájmu, a proto neplatí argument ČT, že jde o běžnou praxi ve firmách.

Ředitel ČT zakázal zaměstnancům vyjadřovat se do novin. Senátorka: Nepřijatelné omezení svobody
Foto: Radmila Zemanová-Kopecká
Popisek: Bývalá ústavní soudkyně a senátorka Eliška Wagnerová

Ředitel České televize Petr Dvořák v rámci Pravidel pro komunikaci s médii nařídil, že zaměstnanci ČT mohou komunikovat s médii pouze po domluvě s tiskovou mluvčí. Jinak jim hrozí sankce. Eliška Wagnerová se ale domnívá, že nikdo nemůže lidem z ČT zakazovat s novináři mluvit. "To je podle mého názoru samozřejmě nepřiměřené omezení svobody projevu těch zaměstnanců," řekla Wagnerová serveru iHNed.cz.

ČT se brání a poukazuje na skutečnost, že jde o vnitřní opatření, které je běžnou praxí v mnoha institucích. "Směřuje k tomu, aby byla komunikace koordinovaná a existovalo jedno systémové místo, odkud je vykonávána," vysvětlila mluvčí televize Alžběta Plívová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Měl by podle vás Turek přijít o řidičák?

Podle mě ano, myslím, že kdyby se jednalo o běžného občana, už by ho neměl. On jel přeci nejen rychle, ale do toho ještě měl mobil v ruce, a to je přeci taky protizákonné. A co jako odborník na dopravu říkáte na to, že podle Turka by se rychlost na dálnicích měla zvýšit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pochod proti potratům zničený Policií ČR? Nová svědectví

4:40 Pochod proti potratům zničený Policií ČR? Nová svědectví

Pochod pro život musel být ukončen předčasně poté, co jej zablokovaly tisíce fanoušků potratů. Polic…