Respekt kádroval zemanovce. A pak si novinář Plesl prokádroval Respekt

27.08.2013 12:17 | Zprávy

Týdeník Respekt v pondělním vydání obsáhle rozebíral angažmá Miloše Adamce, syna bývalého komunistického premiéra, ve Straně práv občanů - ZEMANOVCI. Tato slova zaujala novináře Jaroslava Plesla, který do Respektu vzkázal, ať si zamete před vlastním prahem. Jeho současný i bývalý šéfredaktor podle Plesla totiž mají v rodinné minulosti též své škraloupy.

Respekt kádroval zemanovce. A pak si novinář Plesl prokádroval Respekt
Foto: Hans Štembera
Popisek: Havlova knihovna hostila debatu šéfredaktorů Erika Taberyho a Jakuba Patočky na téma jak očistit demokracii. Plno bylo, rozhřešení nepřišlo

Týdeník Respekt přinesl v pondělí informaci, že za Stranu práv občanů má ve sněmovních volbách kandidovat i Miloš Adamec, syn někdejšího posledního komunistického premiéra Ladislava Adamce. Dokonce kvůli tomu prý vedení strany přinutilo středočeskou organizaci, jejímž se měl stát členem, aby porušila své interní předpisy a přijala jej okamžitě, ačkoliv jinak pro nováčky přestupující z jiných stran vyměřuje roční čekací lhůtu.

„Chtějí nám ho dát z centrály nahoru na kandidátku. Prý za ním jdou peníze,“ citoval Respekt zklamaného místopředsedu krajské organizace. Text se objevil i na webu, kde bylo angažmá syna bývalého komunistického funkcionáře dokonce zdůrazněno v titulku.

To velmi zaujalo zástupce šéfredaktora časopisu Týden Jaroslava Plesla, který si článek pověsil na svůj Facebook a přidal k němu poznámku, zabývající se rodinnými poměry současného a bývalého šéfredaktora Respektu. Mimo jiné připomněl, že současný šéfredaktor Erik Tabery „je vnukem herce, který se klaněl před K. H. Frankem a Josephem Goebbelsem.“ Dotyčným hercem je zřejmě míněn Taberyho dědeček Zdeněk Štěpánek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Už ty blbosti nemohl číst, dal Jana Cempera k soudu. Dnes další pokračování

19:58 Už ty blbosti nemohl číst, dal Jana Cempera k soudu. Dnes další pokračování

Je na straně Ukrajiny. Bojoval za ni. Přesto ho onálepkovali za proruského a udělali z něj dezinform…