„Nejsou někteří čeští europoslanci ve značné míře reprezentanty cizích zájmů, které jsou mnohdy flagrantně v rozporu s českými národními zájmy?“ ptá se Svoboda v komentáři uveřejněném na blogu Aktuálně.cz. Obratem si na svou otázku kladně odpovídá a konstatuje, že české politické strany, které takové zástupce do Evropského parlamentu vyslaly, by si měly před voliči posypat hlavu popelem a omluvit se.
Stačí se prý podívat, jak se europarlament staví k otázce povinných kvót na uprchlíky. Europoslanci hrozí sankcemi těm zemím, které nebudou uprchlíky přijímat. Protože český ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) uprchlíky odmítá, budou se tyto sankce pravděpodobně vztahovat i na Českou republiku. Svobod proto nechápe, jak mohou stanovisko evropského parlamentu někteří čeští politici obhajovat.
„Pro usnesení hlasovali europoslanci: Niedermayer (TOP09) a Polčák (STAN). Tito čeští europoslanci se tak přidali k vyhrožování sotva tři týdny inaugurovaného prezidenta Macrona a eurounijních špiček Schulze a Junckera. K vyhrožování zemím, mezi nimiž je i země, ze které pocházejí, kde byli zvoleni, aby reprezentovali zájem jejích občanů,“ píše Svoboda.
„V dalším usnesení EP vyzývá členské státy, aby převzaly více uprchlíků ze Sýrie. Pro usnesení hlasovali čeští europoslanci: Telička, Ježek, Charanzová, Dlabajová (ANO), Zdechovský, Šojdrová, Svoboda (KDU-ČSL), Štětina, Niedermayer (TOP09), Polčák (STAN), Poc, Poche (ČSSD),“ dodává bývalý politik.
Otázka je, zda se tito lidé svěřovali voličům, když se ucházeli o jejich hlasy, že budou v Evropském parlamentu hlasovat proti České republice.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp