Režisérka Le Fay, spolupracovnice Marka Wollnera: Tak Česko prý už nevezme žádného uprchlíka. Stydím se za naši vládu, vždyť žijeme v totálním blahobytu!

06.06.2017 6:15 | Zprávy

Česká spisovatelka, režisérka a spolupracovnice pořadu Marka Wollnera Reportéři ČT Monika Le Fay se na svém facebookovém profilu vyjádřila ke dnešnímu rozhodnutí vlády, že Česko nepřijme již žádného uprchlíka na základě unijních kvót. „Protože jich přijalo už 12,“ rýpla si do vlády. Za ni se podle svých slov stydí.

Režisérka Le Fay, spolupracovnice Marka Wollnera: Tak Česko prý už nevezme žádného uprchlíka. Stydím se za naši vládu, vždyť žijeme v totálním blahobytu!
Foto: Vít Hassan
Popisek: Noční zásah těžkooděnců v uprchlickém táboře v Calais

Le Fay, občanským jménem Monika Elšíková, se následně svěřila se jmény jejích největších hrdinů. Je mezi nimi polská katolička Irena Sendler, jež zachránila stovky židovských dětí, sir Nicholas Winton či Přemysl Pitter, jenž po válce učil německé, židovské a české děti, jak spolu žít. „A taky samozřejmě můj evangelický děda Jan, který pomohl zachránit za války katoličku, a moje katolická prateta Marie, která se v té době starala o děti židovské matky,“ poznamenala.

Následně se rozohnila nad tím, že žijeme v totálním blahobytu, jenž nedokážeme vůbec ocenit. „Jsme v jedné z nejbezpečnějších zemí světa, nehrozí nám občanská válka, zemětřesení ani tsunami, nemáme kobry, divoké slony, epidemie ohrožující život ani diktaturu. Někdy je to těžké – jako svobodná matka dvou dětí jsem zažila, jaké to je ze dne na den se ocitnout bez peněz, jen s nadějí, že to nějak dobře dopadne. Nikdy jsem ale nemusela řešit strach o život dětí, to, že jim už nebudu moct dát nic k jídlu, že mi vyvraždili celou rodinu a zůstala jsem úplně sama,“ poznamenala.

Závěrem pak uvedla, že se stydí až do morku kostí za naši vládu. „Pohrdám jimi za jejich malost. Kéž nebudete muset nikdy prožít to co ti lidé, kteří jsou na útěku! Protože ale věřím na karmu, tak si myslím, že každý skutek, ať dobrý, či špatný, se nakonec vždy vrátí k tomu, kdo ho vyslal do světa, jako bumerang,“ uzavřela.

Celý příspěvek Moniky Le Fay: 

Tak Česko prý už nevezme žádného uprchlíka, protože jich přijalo už 12.

Mí největší hrdinové jsou - polská katolička Irena Sendler, která zachránila stovky židovských dětí. Nobelovu cenu jí ovšem nedali, protože jj dostal Al Gore. - Sir Nicholas Winton, který se nikdy svým hrdinstvím nechlubil. - Přemysl Pitter, který po válce učil německé, židovské a české děti, jak spolu žít a byl českým národem zapomenut. - A taky samozřejmě můj evangelický děda Jan, který pomohl zachránit za války katoličku, a moje katolická prateta Marie, která se v té době starala o děti židovské matky (dozvěděla jsem se, jako všechno v naší rodině, mezi řečí, úplně nedávno).
Žijeme v totálním blahobytu, který nedokážeme vůbec ocenit. Jsme v jedné z nejbezpečnějších zemí světa, nehrozí nám občanská válka, zemětřesení ani tsunami, nemáme kobry, divoké slony, epiemie ohrožující život, ani diktaturu. Někdy je to těžké - jako svobodná matka dvou dětí jsem zažila, jaké to je, ze dne na den se octnout bez peněz, jen s nadějí, že to nějak dobře dopadne. Nikdy jsem ale nemusela řešit strach o život dětí, to, že jim už nebudu moct dát nic k jídlu, že mi vyvraždili celou rodinu a zůstala jsem úplně sama.
Stydím se za naši vládu do morku kostí a pohrdám jimi za jejich malost. Kéž nebudete muset nikdy prožít to, co ti lidé, kteří jsou na útěku! Protože ale věřím na karmu, tak si myslím, že každý skutek, ať dobrý, či špatný, se nakonec vždy vrátí k tomu, kdo ho vyslal do světa, jako bumerang.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Mgr. Ivan Adamec byl položen dotaz

Souhlasíte s tím, že dopravní infrastruktura je páteří ekonomiky?

A co mě zajímá ze všeho nejvíc je, proč se u nás stavby nových úseků dálnic, ale i třeba opravy silnic tak vlečou? Je jedno, kdo je u vlády, ten problém trvá už roky. I třeba sousední Polsko je na tom líp a myslím, že jsou na tom líp min všechny státy EU nebo minimálně na tom není žádný hůř.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Slyšel jsem ji na konferenci, smutné.“ Jourová nově poradkyní Pavla i prorektorkou. Lidé nemlčí

12:06 „Slyšel jsem ji na konferenci, smutné.“ Jourová nově poradkyní Pavla i prorektorkou. Lidé nemlčí

Jmenování Věry Jourové prorektorkou Univerzity Karlovy vyvolalo na sociálních sítích vlnu reakcí, ča…