Jak Balšínek konstatuje, i u nás najdeme projevy rasismu, s rozsahem a hloubkou problémů jiných než v zemích, které byly koloniálními velmocemi. „Česká společnost je výsledkem historických událostí národnostně homogenní, od poloviny minulého století u nás není trestná homosexualita, souhrou paradoxů totalitní komunistický režim přispěl k zrovnoprávnění žen,“ poznamenává Balšínek. Dodává, že nejsme bez problémů, ale jejich hloubka zdaleka není taková jako v některých západních zemích.
„Problém se ale vytváří, přenáší se přes korporace, na které politika přenesla tíhu tlaku různých neziskových organizací prosazujících zájmy menšinových skupin. V rámci unifikace se tyto problémy vytvářejí v kulturních prostředích, kde byly latentní a ve kterých působí jako cizorodý prvek, který ve svých důsledcích má na společnost destruktivní efekty. Samozřejmě mám na mysli snahu některých politických stran a jejich představitelů zachránit svou bídnou existenci na konto rozdělování společnosti. Je to především případ TOP 09, částečně STAN, u anarchisticky založených Pirátů to nijak nepřekvapuje. Ve svých důsledcích jim nejde o občanská práva, rovnoprávnost, ale o čirý populismus liberálního typu,“ dodává Balšínek. Podle jeho slov jim nejde o hledání kompromisu a jen se schovávají za vzletná a ušlechtilá hesla.
„Lze rozšířit institut registrovaného partnerství, ale nepopírat, že jen ze vztahu, respektive spojení muže a ženy může vzniknout jiný život. Ve svých důsledcích tlak vytvářejí ideologičtí aktivisté, kteří sebestředně řeší jen své vlastní egoistické potřeby bez jakéhokoli respektu ke společnosti a také k těm, o nichž si myslí, že zastupují,“ dodal Balšínek.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef