Rychetský a Pelikán to s řečmi proti Okamurovi přehnali. Je to na trestní oznámení, překvapil zkušený publicista

28.02.2018 14:30 | Zprávy

Petr Holub se na vlnách Českého rozhlasu zastal předsedy hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. Vyčinil ministru spravedlnosti za hnutí ANO Robertu Pelikánovi a předsedovi Ústavního soudu ČR Pavlu Rychetskému. Naproti tomu publicista Ondřej Neff nabídl trochu jiný pohled na Tomia Okamuru. A nejen na něj.

Rychetský a Pelikán to s řečmi proti Okamurovi přehnali. Je to na trestní oznámení, překvapil zkušený publicista
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

O Tomiu Okamurovi toho bylo v poslední době řečeno opravdu hodně. Především v souvislosti s jeho výroky o táboře v Letech, kde za druhé světové války zemřely stovky lidi, volalo několik desítek poslanců po sesazení Okamury z funkce místopředsedy Sněmovny. Petr Holub na vlnách veřejnoprávního rozhlasu však varoval, aby se při kritice Okamury nezacházelo příliš daleko. Alespoň ne bez důkazů

„Kdekoli jinde v Evropě by to prý bylo nemyslitelné. Nejvíc na pováženou byly výpady předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského a ministra spravedlnosti Roberta Pelikána, podle kterých má Okamura neonacistické názory a řídí fašistickou stranu. Člověk nemusí mít rád Okamuru, aby s takovými verdikty bez soudu nesouhlasil. Přece nemohu jiného politika stíhat tak ostrou kritikou na úrovni trestního oznámení, aniž bych k tomu měl vážné důvody. Pelikán ani Rychetský přitom důkazy pro své tvrzení neuvedli,“ napsal Holub v souvislosti s nedávným vystoupením obou pánů v Otázkách Václava Moravce České televize.

Holub nepochybuje o tom, že Okamura je populistickým politikem, který vyslovuje provokativní věty, ale jsou to věty, kteří vždy balancují na hraně. Nepřepadají až za hranu. Tím se Okamura liší třeba od jednoho ze svých populistických předchůdců – Miroslava Sládka. Okamura prý však také tuší, že někteří jeho spolustraníci by neudrželi jazyk na uzdě a dostali by se svými výroky za onu pověstnou hranu. Proto jim tolik brání v komunikaci s médii.

„Okamura je jasně čitelný člověk a každý ví, co se od něho dá čekat, jakkoli jeho provokace mohou být nepříjemné. Není ale možné dělat z každého, jen proto, že se mi nelíbí, nepřítele všeho lidu. Člověk jakoby za tím tuší účelovost,“ doplnil Holub.   

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Kampaň

Dobrý den, možná se pletu, ale neutrácí za kampaň ze všeho nejvíc právě vaše hnutí? Možná by nebylo na škodu, kdyby se limit pro politickou kampaň snížil - co vy na to? Třeba byste jako politici pak víc makali a nespoléhali na to, že pak uděláte kampaň - nic osobního, zrovna vás je vidět docela dost...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přišel Fiala, vyletěly potraty. Propad porodnosti po vakcíně. Sněmovna se otřásala

20:37 Přišel Fiala, vyletěly potraty. Propad porodnosti po vakcíně. Sněmovna se otřásala

Premiér Fiala se na podzim smál, když poslanec Vladimír Zlínský vznesl interpelaci, zda vláda nějak …