Když Svoboda poprvé kandidoval za ODS v Praze, psal se rok 2010. Tehdy ho prý lidé zastavovali a divili se mu, proč do té ODS „leze“. O sedm let později už lidé Svobodu zastavovali a ptali se, co ODS doopravdy navrhuje pro voliče. Zajímal je program. To je podle Svobody obrovský posun, který naznačuje, že důvěra občanů v ODS se vrací. V této souvislosti připomněl staré známé úsloví, že důvěra se strašně snadno ztrácí, ale jen velmi těžko získává.
Když byl primátorem, snažil se prý nějak vyřešit kauzu opencard a snažil se o dotažení trasy A pražského metra. Jeho nástupkyně Adriana Krnáčová (ANO) však nedělá nic, nestaví, ač Praha rozhodně není dokonalým městem a bylo by co zlepšovat. Za Adriany Krnáčové ale jen leží peníze na účtech a nic se nestaví. To je něco, za co by prý Krnáčovou určitě nepochválil. On by ji ale nepochválil vůbec za nic. Zkrátka proto, že prý není za co.
Teď se ovšem Svoboda nebude potkávat ani tak s Krnáčovou, jako spíš se šéfem hnutí ANO a pravděpodobným příštím premiérem Andreje Babišem. A tohoto muže považuje za hrozbu pro demokracii, neboť do svých rukou dostane příliš mnoho moci.
„Jsme v situaci, kdy tu jedna strana, podle našeho názoru, díky mediálnímu tlaku, má mimořádnou pozici a mimořádnou sílu. Jestliže bude mít menšinovou vládu s nějakou podporu, post premiéra, post předsedy Sněmovny, tak už není nikde žádný prostor, který by byl prostorem pro opozici. To by bylo vládnutí bez jediného hlasu námitky,“ varoval Svoboda.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp