V průběhu soudního jednání totiž podle Suchého vyšlo najevo, že ombudsmanka Šabatová mohla manipulovat s důkazy a zasahovat do kompetence a působnosti České školní inspekce. „Tak eventuálně mohla naplnit znaky skutkové podstaty trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby,“ uvedl Suchý. Ombudsmance by v případě uznání viny hrozil trest v rozmezí 1 až 5 let.
A jak Suchý na celou věc přišel? Opírá se o výpověď pracovnice neziskové organizace META, jež u soudu řekla, že záznam e-mailové komunikace popisující jednání Somálky se zástupkyní školy dostala právě od Šabatové. A tento materiál sloužil jako důkaz usvědčující školu z diskriminace muslimky.
Právě tuto skutečnost však Suchý považuje za skandální a nepřípustnou. „Celé šetření ombudsmanky vyznívá jako připravená provokace za účelem politizace kauzy. Úmyslně byla opomíjena fakta, zejména co se týče pravých důvodů toho, proč se stěžovatelka nestala studentkou školy, a vytvořil se jiný příběh, aby se prokázala diskriminace Somálky ze strany školy a ředitelky,“ uvedl Suchý.
Škola celý spor vyhrála, dívce se omlouvat nemusela ani jí platit odškodné.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef