„Parlament tedy nebude pro obranu základních hodnot liberální demokracie asi tím nejlepším místem. Takže tu ještě máme svobodná média. Řekněme otevřeně, že i s těmi je to na pováženou. Máme zde už jen jakési ostrovy mediální svobody, kde lze psát bez obalu právě takový druh textu, jaký právě čtete,“ uvádí Šafr.
Podle jeho názoru je totiž složení Parlamentu, či lépe řečeno sněmovny, mnohem horší než před rokem. "Hlavně je zde kromě výrazného množství komunistů a polokomunistů zvláštní kontingent skrytých i otevřených zaměstnanců firmy Agrofert, které nějak nelze zařadit do srozumitelných politických schémat, na něž jsme byli z minulého polistopadového režimu zvyklí,“ děsí se šéfredaktor Šafr.
„Za nejpřirozenější a nejsprávnější prostor pro obranu základních hodnot polistopadové demokracie lze považovat demokratické politické strany,“ uvažuje Pavel Šafr dále. „A také bohatou strukturu občanského a kulturního života,“ dodává s tím, že největší nebezpečí leží nepřekvapivě - na Východě. „Potřebujeme opozici proti nadvládě buranství, proti zatahování naší země na Východ, proti kumulaci politické a mediální moci. A každou pozitivní individuální aktivitu, která nějak zlepšuje naše poměry.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jma