Dosavadní německý přístup k Rusku a Číně přidělává podle Zdechovského vrásky celé Evropě. Válka na Ukrajině měla podle něj být jasnou lekcí pro Německo, že je třeba vymanit se co nejrychleji ze závislosti na Rusku a napravit tak chybná rozhodnutí z předchozích let.
Nic ale příliš nenasvědčuje tomu, že by si Evropa v čele s Německem byla schopná vzít z předchozí zkušenosti ponaučení a dělala vše pro to, aby se nestala vydíratelnou. Spíše naopak, dodává europoslanec s tím, že přístup současného německého kancléře, sociálního demokrata Olafa Scholze, je bohužel ukázkou toho, jak dokážou být někteří lidé nepoučitelní.
Sotva se Evropa stačila vymanit ze závislosti na Rusku, má nakročeno k dalšímu podobnému problému – může se stát více vydíratelnou pro změnu ze strany pevninské Číny. Svědčí o tom aktuální rozhodnutí německé vlády prodat podíl 24,9 procenta strategicky důležitého přístavu v Hamburku Čínské lidové republice, konkrétně čínské společnosti Cosco,“ uvádí Zdechovský.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab