„Za svobodu a právní stát musíme vždy bojovat, náš boj úspěšně dotáhnout tak jako on svého času. Samozřejmě jsou vždy lidi, kteří svobodě nepřejí, kteří nazírají na stát jako na politickou divizi svého podniku, proti tomu se musíme postavit,“ odkázal na trestně stíhaného premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Kromě velkých demonstrací, kterých se v posledních měsících účastní desetitisíce Babišových kritiků, je podle Schwarzenberga demokracii třeba bránit drobnou každodenní prací.
Na akci, kde zněly také oblíbené Havlovy písně, dnes na Václavském náměstí vzpomínali i další pamětníci. Nemluvilo se ale pouze o politice. Například herečka Tereza Voříšková zmínila i civilní tvář ikony sametové revoluce. Popsala, jak na filmaře zapůsobilo, když si Havel do ateliérů přišel nechat ostříhat ofinu.
Havel zemřel 18. prosince 2011 na své chalupě na Hrádečku u Trutnova. Letos by se dožil 83 let. Dramatik a někdejší disident patřil mezi klíčové aktéry zániku komunistického režimu v roce 1989. Byl devátým a zároveň posledním prezidentem Československa a po jeho rozdělení prvním českým prezidentem.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk