Loď italské pobřežní stráže Diciotti, která je plná migrantů a kotví v Sicílii, odmítá italská vláda pustit do země bez slibu, že jí s nimi unijní státy pomohou, informoval server Novinky.cz. Podle Tajaniho taková situace nemusela vůbec nastat, kdyby země EU schválily návrh Evropského parlamentu na reformu dublinského systému. „Tohle byl klíč k řešení, protože předpokládal okamžité přerozdělení migrantů,“ dodal Tajani.
V souvislosti s tím pak ukázal na země Visegrádu, kam patří Česko, Slovensko, Polsko a které do Unie vstoupily po pádu komunistických režimů. „Solidarita není jednosměrná. Bývalé diktatury dostaly pomoc od Evropy a nadále ji přijímají,“ uvedl předseda Evropského parlamentu a doplnil, že bude pokračovat v boji za migrační solidaritu i na dalším summitu EU.
- Původní zdroj ZDE
Podle Tajaniho by státy, které nepřijmou zodpovědnost a solidaritu za řešení migračního problému, měly být potrestány. A není sám. Finanční sankce vůči zemím EU, které by odmítaly migranty s prokázaným nárokem na azyl, prosazuje i francouzský prezident Emmanuel Macron. Ten již v červnu prohlásil, že je pro trestání nesolidárnosti. Financování strukturálních fondů by podle něj mělo být podmíněno i přijímáním migrantů.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab