„Pravda je, že jsem se tam ocitl náhodou při cestě na demonstraci na Hradčanském náměstí. Hlupáci typu Štětina z toho hned udělali, že jsem šel s nimi, že jsem nacionalista atd. Není to tak, ale o tom, doufám, nemusím nikoho přesvědčovat. A názor na tu akci? Jsem přesvědčen, že dávat najevo svůj odpor s přílivem imigrantů nejen k nám, ale do celé Evropy je nevyhnutelně nutné,“ napsal senátor panu Pavlu Pšenicovi.
Protesty proti příchodu migrantů do Evropy považuje dokonce za morální povinnost všech občanů, když vezmeme v potaz, že mezi nimi mohou být i teroristé či násilníci.
Podobně kritický byl i k Haně a Antonii, dvěma mladým ženám uneseným před dvěma lety v Pákistánu. Česko za ně podle týdeníku Respekt zaplatilo asi 150 milionů korun. Podle senátora tam přitom obě ženy jely dobrovolně a věděly, do čeho jdou. Peníze určené na výkupné prý mohly posloužit např. českým nemocným občanům.
„Navíc si vezměte ten případ dvou nán, napsal bych slepic, ale to bych slepice urazil, unesených kdesi v Pákistánu. 150 milionů za ně stát zaplatil, přestože tam vyrazily jen a jen ze své vůle, věděly, do čeho jdou, a přesto šly. Pak se jedna z nich vydala k nim na zpáteční cestu. Kolik našich nemocných mohlo za ty peníze mít na léčení a nemuselo přes sdělovací prostředky prosit o příspěvek na léčení. V podivné době to žijeme,“ shrnul člen horní komory.
Nakonec došlo i na alkohol a jeho propojení s politickou prací. Podle Doubravy nejdou tyto dvě věci k sobě, ale kupříkladu pan Miroslav Kalousek to podle senátora zřejmě vidí jinak.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp