„Po válce mělo Německo velké problémy s denacifikací. Vlastně se úplně nikdy nepovedla, i po válce ve vysoké politice zůstali někteří lidé, kteří předtím byli členy NSDAP. Česko a Slovensko mělo po roce 1989 problémy s odstraněním komunistů, srovnatelně zločinné ideologie. I díky Havlově přístupu ‚nebudeme jako oni‘ se komunisty, estébáky a lidové milicionáře nikdy nepovedlo odstranit,“ poznamenala Šichtařová.
„Jenomže rozdíl mezi poválečným Německem a postkomunistickým Českem je v tom, že bývalý člen NSDAP by si kvůli strachu z reakce veřejnosti nikdy nedovolil veřejně říct, že kupříkladu koncentráky a další věci, které se děly za války, byly vlastně v pořádku,“ uzavřela v reakci na slova Zdeňka Ondráčka, jenž svůj postup na demonstracích v roce 1989 hájí a dosud se za něj neomluvil.
Celý příspěvek ekonomky Šichtařové:
Po válce mělo Německo velké problémy s denacifikací. Vlastně se úplně nikdy nepovedla, i po válce ve vysoké politice zůstali někteří lidé, kteří předtím byli členy NSDAP. Česko a Slovensko mělo po roce 1989 problémy s odstraněním komunistů, srovnatelně zločinné ideologie. I díky Havlově přístupu „nebudeme jako oni“ se komunisty, estébáky a lidové milicionáře nikdy nepovedlo odstranit. Jenomže rozdíl mezi poválečným Německem a postkomunistickým Českem je v tom, že bývalý člen NSDAP by si kvůli strachu z reakce veřejnosti nikdy nedovolil veřejně říct, že kupříkladu koncentráky a další věci, které se děly za války, byly vlastně v pořádku.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef