Skandál kvůli Faltýnkovi? Vedení Dopravního podniku tají smlouvy s advokátem Hlínou a úmyslně zadržuje dokumenty. To pro PL uvedl člen dozorčí rady této společnosti

14.05.2019 16:25 | Zprávy

O tom, že byl v Dopravním podniku hlavního města Prahy nepořádek, psaly ParlamentníListy.cz opakovaně. Šlo o předražené zakázky, pofiderní nákupy různých předmětů od stále stejné firmy, dále jsme uveřejnili interní audit a mnoho jiných informací. Změnilo se něco poté, co do čela firmy nastoupil manažer Petr Witowski? Nevypadá to, soudě z rozhovoru, který naší redakci poskytl člen dozorčí rady pražského DP Michal Štěpán (Piráti).

Skandál kvůli Faltýnkovi? Vedení Dopravního podniku tají smlouvy s advokátem Hlínou a úmyslně zadržuje dokumenty. To pro PL uvedl člen dozorčí rady této společnosti
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Petr Witowski

V souvislosti s velmi zvláštním a silou prosazeným prodloužením smlouvy mezi Dopravním podnikem v Praze a společností Siemens (na takzvaný full service) jsme oslovili členy dozorčí rady pražského DP. Zajímalo nás, zda je pravda, že dozorčí rada nikdy neměla možnost tuto smlouvu vidět a komentovat ji, a také, zda by uvítali audit této smlouvy. 
 
Všechny tyto poznatky jsme přitom získali od vysokých činitelů DP.
 
Jako první se redakci ozval Michal Štěpán, který se do vedení pustil zostra. „Problém nevidím jen konkrétně s jednou smlouvou, ale s komunikací s vedením DPP vůbec. Vedení nám například odmítlo předat dokumenty, které se týkají působení pana Hlíny v DPP a dceřiných společnostech, jiné dokumenty dostáváme až poté, co proběhlo jednání a hlasování, kterého se dokumenty týkaly,“ řekl nám Štěpán.
 
 
„Zápisy z jednání představenstva a dozorčí rady dostáváme se zpožděním několika týdnů. Některé dokumenty jsou upraveny tak, aby v nich nefungovalo fulltextové vyhledávání, v tisících stranách dokumentů je pak orientace nemožná,“ stěžuje si Michal Štěpán.
 
Informaci, že by na jednání bylo řečeno, že zmíněnou smlouvu s firmou Siemens dozorčí rada nikdy neměla možnost vidět, sice vyvrátil, ale dodal:
 
„V zápisech ze zasedání DR, které máme k dispozici, o tom informace není, ale to neznamená, že se něco takového nestalo. V roce 2012 jsme se podrobně zabývali návrhem obdobné smlouvy na pronájem opravny tramvají, došli jsme k závěru, že návrh smlouvy je nevýhodný a smlouva nebyla uzavřena,“ říká Štěpán a dodává, že servis kolejových vozidel je velmi problematická záležitost, proto je potřeba si zajistit všechny dostupné podklady včetně auditu, aby bylo možno odpovědně rozhodnout. 
 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: tan

Kdysi jste se věnovala tématu eutanazie.

Věnujete se tomu ještě? Podnikáte aktuálně nějaké kroky k jejímu uzákonění? A myslíte, že je ve sněmovně vůle to vůbec řešit? Přijde mi, že nikoliv, což je podle mě chyba, podle mě by se měla na toto téma otevřít minimálně diskuze. Děkuji. Bea

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zastavme cestu do otroctví!“ Ekonom Ševčík a zrušení voleb v EU

20:39 „Zastavme cestu do otroctví!“ Ekonom Ševčík a zrušení voleb v EU

Rozhodnutí rumunského ústavního soudu o anulování výsledku prvního kola prezidentských voleb vyvoláv…