Slavnostní zahájení olympijských her v Paříži vyvolalo z některých míst obrovskou kritiku. A to zejména za výjev, který připomínal obraz Poslední večeře od Leonarda da Vinciho. Nechyběly drag queens nebo transgender modelka. Z některých míst zaznělo například, že vůči křesťanům to bylo neuctivé. Od pořadatelů následně přišla omluva a vysvětlení s tím, že prý nikdy nebylo v úmyslu projevit neúctu k jakémukoliv náboženství. Zahajovací ceremonie prý měla být oslavou tolerance. Kritika ale zaznívá dál.
Dělají z toho opičárnu opičí…
„Něco tak strašného jsem už dlouho neviděl,“ komentuje herec a člen Klubu 2019 Ivan Vyskočil se smíchem slavnostní zahájení olympiády ve Francii. A ve stejném tónu dodává: „Tady se mluvilo, že máme snad nějaké hrozné kostýmy, ale tedy to jsme úplně zanikli v té příšernosti, co se tam odehrávalo, ty fousaté manekýny a všelijaké parafráze Kristovy poslední večeře…“ kroutí hlavou a pokračuje: „Prostě úchylové se tam předváděli, opravdu… Já nejsem ani pro Pride Parade, ale tohle byla Pride Parade na druhou. A vůbec, hlavně se to k tomu sportu nějak nehodí a už se tam zase projevuje politika a korektní tlačení menšin. Sportovci musejí být genderově vyrovnaní. Takže jestliže máme třeba například jednoho kajakáře, tak musíme mít také kajakářku, a kde ji tedy vezmeme, když ji třeba nemáme? Abychom byli genderově vyrovnaní? No prostě dělají z toho opičárnu opičí,“ nešetří kritikou herec.
Reaguje i na omluvu a vysvětlování od organizátorů. „Omluvili se, ale nemají to dělat a nemuseli by se omlouvat. Vždycky je to o těch sportovcích, není to o nějakých fousatých manekýnkách a nahatých chlapech, co se tváří jako ženský, a ženských, co se tváří jako chlapi…“ uzavřel.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: David Hora