Šlachta potvrdil, že se skutečně policistům podařilo nalézt zbraně a výbušniny, detaily ale sdělit nechtěl. Prozradil pouze, že v současné době Útvar pro boj s organizovaným zločinem mapuje činnost celé Březinovy skupiny.
„Dvakrát nebo třikrát jsme dávali veřejnosti výsledky našeho šetření, v nichž jsme říkali, že jdeme pozpátku a snažíme se mapovat situaci kolem Radka Březiny, každý kousek se snažíme vložit do celého příběhu. A to stále platí,“ poznamenal.
Škoda ve výši tří miliard korun
Dodal také, že škoda, kterou tato skupina způsobila státu, už na základě těchto nálezů překročila částku tří miliard korun. Na dotaz moderátora pořadu Václava Moravce, zda se tedy jedná o největší metanolovou skupinu v zemi, Šlachta neurčitě odvětil, že to je těžké určit. „Nedovolil bych si říct, jestli byl někdo největší, ale pracujeme na rozkrytí dalších skupin,“ podotkl.
Skutečnost, jakým ale Březinova skupina pracovala, jak měla rozdělené role a jak dlouho působila, naznačuje podle něj, že se jedná o jednu z největších kauz v republice. „Věřím, že informace, které máme v ruce, přivedou Březinu až před soud,“ dodal Šlachta.
Krajský soud výše zmíněný případ vrátil do přípravného řízení kvůli lednové policejní akci na Moravě, po níž kriminalisté obvinili 15 lidí. Sedm z nich je ve vazbě, včetně Březinovy manželky. Podle žalobců mohli na nezdaněném lihu ošidit stát nejméně o tři miliardy korun. Radek Březina čelí i podezření, že z vazby nabídl policistovi desetimilionový úplatek a snažil se ovlivňovat svědky. Prý chtěl podplatit i státního zástupce a soudce. Hrozí mu až 16 let.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nem