„Premiér konzultoval tuto cestu s bezpečnostními složkami, které ji vysloveně nedoporučily,“ sdělil tiskový odbor slovenského premiéra Denníku N. Heger prý doporučení bezpečnostních složek respektoval a se svou neúčastí v delegaci na Ukrajinu souhlasil.
Zatímco státníky z Česka, Polska i Slovinska lidé opěvují za jejich odvahu a politické i lidské gesto, Hegera vnímají jako „velkého slabocha“. Cesty premiérů si výrazně všímají i americká a evropská média.
O to víc zbabělejší veřejnosti přijde, když Heger zpětně litoval, že do Kyjeva neodjel. „Čas už nevrátím. Je mi líto, pokud jsem některé lidi na Slovensku zklamal. Rozhodoval jsem se na základě okolností a informací, které mi byly poskytnuté,“ hájil se Heger.
Původní zdroj ZDE.
Sám potvrdil, že nabídku připojit se ke zmíněné návštěvě dostal od polského premiéra Mateusze Morawieckého, ale na základě doporučení bezpečnostních složek na Ukrajinu nakonec nevycestoval.
Existují však názory, které cestu do válkou zmítané Ukrajiny považují naopak za velmi špatný akt. Jak jsme již informovali, tento pohled na věc vyjádřila na Facebooku například někdejší diplomatka Magda Vášáryová.
Dokonce vyjádřila obavy z nějakého podlého záměru ze strany premiérů. S otazníkem předložila úvahy o tom, jestli pánové třeba nechtěli zatížit ukrajinské bezpečnostní složky, které je musí chránit. I samotná schůzka podle herečky zbytečně ohrožuje prezidenta Zelenského. Hovořila i o možnosti, že tato „povedená trojka Antievropanů“ chtěla zdržet vlaky s humanitární pomocí od EU na Ukrajinu.
Její rozhořečený dotaz „To čo je za skupina“ se stal během středy hitem internetu.
Vášáryová především nechápe, co v sestavě rozvracečů Unie dělá český předseda vlády, profesor politologie Petr Fiala.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: nab
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.