Sněmovna se dala do varu: Chce poslat Babiše a Faltýnka ke stíhání

06.09.2017 9:57 | Zprávy

Sněmovna začala rozhodovat o vydání předsedy ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Policie chce oba poslance obvinit v souvislosti s padesátimilionovou dotací na stavbu Farmy Čapí hnízdo. Babiš i Faltýnek pochybení odmítají, případ vnímají jako politickou kauzu a snahu ovlivnit říjnové parlamentní volby.

Sněmovna se dala do varu: Chce poslat Babiše a Faltýnka ke stíhání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Schůze sněmovny za vládní krize

Na začátku celého jednání předsedkyně mandátového a imunitního výboru Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS) přečetla žádost policie a načrtla celou proceduru kolem kauzy. Následně svou zprávu přednesli zpravodajové výboru Jiří Dolejš (KSČM) a Stanislav Huml (ČSSD). Sněmovní mandátový a imunitní výbor doporučil poslancům žádosti policie vyhovět. Sněmovna tak s největší pravděpodobností oba poslance ke stíhání vydá. Dolejš popisoval, jak se členové výboru seznamovali s policejní žádostí i se spisem.

„Poslanecká sněmovna v žádném případě nemůže být tribunálem, nejsme v roli žalobců a ani obhájců. Měli jsme možnost nahlédnout do spisu. Ale to neznamená, že jsme rozebírali kvalitu dokazování, jen jsme se seznamovali s tím, jakou práci policie odvedla. Spis koresponduje se žádostí. Já se domnívám, že ono dokazování je z čistě materiálního, listinného hlediska relevantní. Policie má informace z bankovních výpisů, komplexní účetnictví, znalecké posudky, atd...“ řekl mimo jiné Dolejš.

„Nemám co dodat,“ zmínil za sněmovním pultíkem Huml. Podle něj Dolejš vše podstatné už před ním řekl. I on zdůraznil, že policie má relevantní důkazy a to i výpisy z bankovních účtů a jiné důležité materiály.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Olga Böhmová

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lipavského úřad dostal dopisy o velvyslanci v Německu. Vážné informace vymlčel

4:45 Lipavského úřad dostal dopisy o velvyslanci v Německu. Vážné informace vymlčel

Závažné otazníky nad duševním zdravím českého velvyslance v Německu Jiřího Čisteckého přechází Lipav…