Šok: EU přišla na to, že by měla zřídit imigrační tábory v Africe

05.09.2017 7:36 | Zprávy

Dva roky uplynuly od doby, kdy vznikl systém přerozdělování běženců, takzvané kvóty. Česko proti nim dlouhodobě protestovalo, ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) již tehdy říkal, že nebudou nikdy fungovat. A jak píší Lidové noviny, měl pravdu.

Šok: EU přišla na to, že by měla zřídit imigrační tábory v Africe
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Uprchlíci obsadili i přilehlé parky

„Ze 160 tisíc migrantů v Řecku a Itálii se k letošnímu 31. srpnu podařilo do jiných zemí EU přesunout 27 428, tedy necelou pětinu. A zatímco dříve kvóty, jejichž dvouletá platnost vyprší přespříští týden, napadali především ‚rebelové‘ ze střední a východní Evropy, dnes v jejich pokračování nedoufá nikdo,“ konstatuje tisk.

Podle velvyslance při EU Martina Povejšila se jen těžko dá dohromady politická vůle k prodloužení kvótového systému. „Myslím, že si všichni oddechnou,“ uvedl. Místo kvót by mohly nastoupit na scénu uprchlické tábory v režii Evropské unie, stojící však v Libyi a v Tunisku. Evropa by tak chtěla zadržovat uprchlíky ještě dříve, než zamíří k břehům starého kontinentu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Měl by podle vás Turek přijít o řidičák?

Podle mě ano, myslím, že kdyby se jednalo o běžného občana, už by ho neměl. On jel přeci nejen rychle, ale do toho ještě měl mobil v ruce, a to je přeci taky protizákonné. A co jako odborník na dopravu říkáte na to, že podle Turka by se rychlost na dálnicích měla zvýšit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Sedativa a svěrací kazajka.“ Novotný prohrál soud. Okamura doporučil „léčbu“

21:15 „Sedativa a svěrací kazajka.“ Novotný prohrál soud. Okamura doporučil „léčbu“

Starosta Řeporyjí za ODS Pavel Novotný musí předsedovi SPD Tomiu Okamurovi zaslat omluvu a zaplatit …