V jedné odpovědi, jež Taberyho zaujala, Merkelová říká, že je přesvědčena o tom, že naše bezpečnost a náš mír a udržitelný rozvoj souvisejí se situací lidí, kteří bydlí daleko od nás. „Všichni to cítíme. Proto uzavíráme mezinárodní dohody o klimatu, proto existují celosvětové cíle udržitelného rozvoje jako Agenda 2030,“ všímá si Merkelových slov Tabery.
Jako příklad Merkelová uvedla problémy s vodou v oblasti Čadského jezera. „A také kvůli tomu tam vzniká politická nestabilita. To ale neznamená, že každý, kdo se tam ocitne v nouzi, ná přijít jako uprchlík do Evropy. Nás však musí zajímat, jestli má těch jedenáct milionů lidí zajištěné základní životní podmínky, nebo ne. Když bude Čadské jezero nadále vysychat, prospěje to nakonec jen Boko Haram či jiným teroristům v regionu. A tím se dostáváme zase k nám. Chci dělat politiku, která předvídá problémy a umí jim předcházet,“ řekla také Merkelová.
Původní text ZDE.
„Ne vždy se to německé kancléřce daří (řeší se to i v rozhovoru), každopádně představivost celého západního světa naprosto selhala na začátku syrské krize,“ tvrdí Tabery s tím, že boj o město Aleppo bude nepochybně jednou připomínán jako velké memento naší doby.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef