Soud projedná Rittigovu žalobu na Zaorálka kvůli označení "lupič"

02.12.2013 6:40 | Zprávy

Pražský městský soud dnes projedná žalobu lobbisty Iva Rittiga na místopředsedu ČSSD Lubomíra Zaorálka. Rittig se žalobou brání proti výroku, kterým ho Zaorálek v Poslanecké sněmovně nazval "lupičem". Od politika požaduje omluvu a 100.000 korun jako náhradu nemajetkové újmy.

Soud projedná Rittigovu žalobu na Zaorálka kvůli označení "lupič"
Foto: Daniela Černá
Popisek: Lubomír Zaorálek hovořil k občanům

Zaorálkův projev zazněl na červnové schůzi poslanců při diskusi, kterou rozpoutal policejní zásah na Úřadu vlády a dalších místech v souvislosti s kauzou Jany Nagyové (dnes Nečasové), ředitelky kabinetu tehdejšího premiéra Petra Nečase (ODS). Při prohlídkách bytů a nebytových prostor policisté zajistili kromě jiného i 150 milionů korun a desítky kilogramů zlata. Zasahovali také u podnikatelů Rittiga a Romana Janouška.

Zaorálek ve sněmovně prohlásil, že "v této zemi si prostě všichni lidé šuškají, že pánové Rittig, Janoušek a další jsou lupiči". Kritizoval, že tito "lidé, kteří mají pověst jako Al Capone, komunikovali s Úřadem vlády". Rittigovi se nelíbí také další Zaorálkovo tvrzení, že 150 milionů korun a zlato našli policisté právě u Rittiga.

Rittigovo jméno se objevilo v linii policejního prověřování, která sleduje napojení podnikatelských struktur na pražskou politiku a magistrátní finance. Rittiga, Janouška, kontroverzního komunálního politika Tomáše Hrdličku a také někdejšího magistrátního úředníka Jiřího Tomana policie podezírá z ovlivňování veřejných zakázek, praní špinavých peněz a účasti na organizovaném zločinu.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr, čtk

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Proč jste si vybral za terč zrovna Feriho?

Já ho nehájím, dostal, co si zasloužil, ale ukažte mi stranu, která ve svých řadách neměla někoho, kdo byl čelil trestnímu stíhání nebo nebyl odsouzen? Je to přeci i případ ANO, kde dokonce v čele stál trestně stíhaný člověk a nikomu to nevadilo. Navážet se pak do jiných mi přijde z vaší strany dost...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

První státy, první součty: Očekávané vedení pro Trumpa

0:37 První státy, první součty: Očekávané vedení pro Trumpa

O půlnoci středoevropského času se v USA uzavřely volební místnosti v prvních dvou státech. V Indian…