Soud projedná žalobu zvukaře zadrženého při Zemanově mítinku

18.10.2019 6:10 | Zprávy

Pražský městský soud dnes projedná žalobu zvukaře Jaroslava Hensla na ministerstvo vnitra a policii. Policisté muže zadrželi poté, co při setkání prezidenta Miloše Zemana s občany v Lipníku nad Bečvou pustil píseň Modlitba pro Martu. Hensl požaduje, aby soud určil, že policejní zásah byl nezákonný.

Soud projedná žalobu zvukaře zadrženého při Zemanově mítinku
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Incident se stal 8. listopadu 2017 při Zemanově návštěvě Olomouckého kraje. Několik desítek lidí v Lipníku vyjadřovalo nevoli vůči prezidentovi zdviženými červenými kartami a Hensl pouštěl hudbu z okna přilehlé budovy restaurace. Policie za ním došla a přikázala mu, aby hudbu vypnul. Podle žaloby u něj také provedla osobní prohlídku a převezla ho na policejní služebnu. Muž tvrdí, že tím policisté zkrátili jeho práva.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Je pravda, že se nebráníte spojení s komunisty?

Nebo co jiného je podle vás Stačilo? A máte vůbec jako strana nějakou filozofii? Na mě působíte spíš tak, že se spojíte s každým, jen abyste se dostali ke korýtkům.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vivat Trump. Libtardům už cvaká drát u zadku.“ Gulyáš, Vyskočil a další. Budou revoluce?

11:05 „Vivat Trump. Libtardům už cvaká drát u zadku.“ Gulyáš, Vyskočil a další. Budou revoluce?

Co říkají na kroky prezidenta Donalda Trumpa? A jak vidí budoucnost nejen Ukrajiny, ale také Evropy?…