Jak ovšem uvádí internetový server Breitbart, pořadatel „soutěže“ – IHRC – je údajně ovládána šíity, následovníky již zemřelého íránského duchovního vůdce Chomejního a příznivci Hizballáhu, takže její postoje nemají příliš velkou váhu. Islámská komise pro lidská práva ve svém prohlášení bezprostředně po vyhlášení výsledků uvedla, že chce tímto způsobem „snižovat důvěryhodnost lidí, kteří kritizují islám“. V loňském roce vyhlásila IHRC islamofobem roku redakci časopisu Charlie Hebdo. Navzdory teroristickému útoku muslimských radikálů, v důsledku kterého bylo mnoho redaktorů usmrceno.
Možný budoucí americký prezident Donald Trump se stal z pohledu IHRC islamofobem roku především díky svému názoru, že by měli mít muslimové zakázán vstup do Spojených států. Asi nejznámější bojovník proti islamizaci Evropy Geert Wilders tentokrát odešel, jak se říká, s prázdnou, byť je jinak oblíbeným terčem nenávisti muslimů z celého světa a je 24 hodin denně chráněn policií. Redakce Charlie Hebdo, loňský vítěz, byla letos nominována kvůli svému údajně „bezcitnému přístupu v případě publikování karikatury utopeného syrského uprchlíka Ajlana Kurdiho“.
Celý text v angličtině je ZDE.
Jak server Breitbart připomíná, v roce 2014 se stal držitelem ocenění IHRC šéfredaktor londýnské redakce tohoto serveru Raheem Kassam. „Je mi ctí, že jsme získali tak hloupé ocenění, které uděluje tak neprůhledná organizace, jako je Islámská komise pro lidská práva. Dokazuje to, že stojíme na správně straně. Zatímco ti druzí podporují extremismus a dělají vše, abych se nemohl dál svobodně vyjadřovat. Jsem v pokušení namluvit děkovnou řeč, ze které by se dojetím rozplakala i herečka Gwyneth Paltrow,“ cituje tehdejší ironický komentář Kassama server.
Jedním z horkých kandidátů byl letos také premiérově nominovaný Tádžikistán, kde policie v loňském roce veřejně oholila muslimské bradky téměř 13 000 lidem a uzavřela více než 160 obchodů, kde se prodávalo tradiční muslimské oblečení. Pikantní je na celé věci to, že muslimové tvoří v Tádžikistánu drtivou většinu obyvatelstva. Jisté šance se dávaly také čínskému městu Karamay, kde úřady zakázaly vstup lidem s příliš dlouhými vousy, hidžábem, nikábem a dalšími muslimskými pokrývkami těla a obličeje do městské hromadné dopravy.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro