Starostka marně prosila o pitnou vodu. Lidé se nesmí ani umýt

05.06.2013 12:44 | Zprávy

Povodeň v Ústeckém kraji zasáhla i poslední místa tohoto regionu, kde ještě vodní živel nezačal pustošit krajinu a domovy. Na Teplicku v několika obcích totiž zůstali lidé bez pitné vody. Nesmí se vodou z kohoutku ani mýt. Starostka Hrobčic přitom musela vodárenskou společnost o znečištění prameniště doslova přesvědčovat.

Starostka marně prosila o pitnou vodu. Lidé se nesmí ani umýt
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Ilustrační foto

Deset osad, které katastrálně spadají pod Hrobčice na Teplicku, je bez pitné vody, a to dokonce už od konce uplynulého týdne. „O přistavění cisteren s pitnou vodou jsem žádala už v neděli. Tehdy vodárenská společnost nevyhověla. Odmítli, protože s kvalitou vody máme problém neustále a technik to bohužel prostě vyhodnotil jako normální stížnost. Stěžovali jsme si už od pátku, v sobotu už byla situace neúnosná a v neděli ráno jsem žádala o přistavení cisterny a opakovaně mi byla odmítnuta s tím, že máme velké území a cisterna by stejně nestačila," uvedla starostka Hrobčic Jana Syslová. Nakonec na kalnou vodu ale začalo upozorňovat více místních. Rozhodnout o tom musela až povodňová komise a krajská hygienická stanice.

Problémy s kvalitou pitné vody tu řeší dlouhodobě

Problémy s kvalitou pitné vody řeší prý na Hrobčicku a zejména přímo v obci Hrobnice již dlouhodobě a to bez výraznějšího efektu. „Zřejmě i z tohoto důvodu, že si často stěžujeme na kvalitu vody, byla tato mimořádná situace zanedbána a opatření ze strany dodavatele vody bylo učiněno příliš pozdě, a to dokonce až na základě upozornění povodňové komise," dodává Jana Syslová.

Co se týče samotné záplavy, tak koryta potoků na Hrobčicku se zatím nepřelila, je zatopeno menší množství sklepů a zaznamenány byly drobné sesuvy půdy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lucie Bartoš

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Už ty blbosti nemohl číst, dal Jana Cempera k soudu. Dnes další pokračování

19:58 Už ty blbosti nemohl číst, dal Jana Cempera k soudu. Dnes další pokračování

Je na straně Ukrajiny. Bojoval za ni. Přesto ho onálepkovali za proruského a udělali z něj dezinform…